A napokban újabb épület nyomaira bukkantak a Pécsi Tudományegyetem (PTE) kutatói Szulejmán szultán Szigetvár melletti sírkomplexumánál. A türbétől északra fekvő épület azon a helyen került elő, ahol Esterházy Pál az 1664-es turbéki látogatása idején feltüntette a komplexum alaprajzában a katonai barakkot.
Egy év, három évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte a Pécsi Törvényszék pénteken, nem jogerősen a volt szigetvári polgármestert a hivatali vesztegetés és más bűncselekmények miatt ellene, valamint egy korábbi önkormányzati képviselő és egy önkormányzati cég volt vezetője ellen indult eljárásban.
Minden valószínűség szerint I. Szulejmán szultán sírhelyét, az egykori mauzóleumot, valamint egy unikális oszmán kori települést sikerült megtalálniuk a szigetvár-turbéki szőlőhegyen Szigetvár mellett – mondta Pap Norbert, a Pécsi Tudományegyetem Kelet-Mediterrán és Balkán Tudományok Központjának igazgatója.
2016-ban lesz a 450 éves évfordulója Szigetvár ostromának, ami nemcsak magyar részről, Zrínyi Miklós gróf és katonáinak bátorsága és önfeláldozása miatt fontos évforduló, de török részről is. A törököknek azért rendkívül fontos a szigetvári ostrom, mert itt halt meg az Oszmán Birodalom történetének legfontosabb uralkodója, I. Nagy Szulejmán.
Újabb filmen dolgozik a Történelmi Animációs Egyesület. A csapat a török kori hadtörténelmünket mutatja be egy digitális animációs sorozatban. A legújabb alkotás az 1566-os szigetvári ostromot és Zrínyi Miklós hősi halálát mutatja be.
Névtelen beadványon jelentették fel az Székely László ombudsmannál a szigetvári speciális gyermekotthont. A levél szerint férfi felügyelők rendszeren fizikailag bántalmazták a gondozott gyerekeket, emellett képzettség és gyakorlat nélküli felügyelőkkel is dolgozott az intézmény.