h i r d e t é s
Rendkívül szokatlan, az univerzum mélységeiből érkezett rádiójel detektálásáról számol be egy kutatócsoport a Nature tudományos szaklapban július 13-án megjelent tanulmányában.
Eddig nem értettük az égboltot betöltő, szabad szemmel nem látható struktúrákat, de úgy tűnik, egy mágneses csőben vagyunk.
Az Ausztráliában található rendkívül érzékeny ASKAP rádióteleszkóp segítségével rejtélyes rádióhullámokra bukkantak, melyek eredetét még nem sikerült megmagyarázni.
Az antianyag egy furcsa, különleges anyag, melynek legnagyobb része rejtve van szemeink elől, mégis nagy mennyiségben jelen lehetnek a galaxisunkban.
A szakértők szerint olyan hatalmas, hogy "nem is létezhetne" a galaxisban.
Megmérte a Tejútrendszer tömegét a Hubble és a Gaia űrteleszkóp: több misszió eredményeként szerzett információk szerint a Földnek otthont adó galaxis becsült tömege 1,5 ezer milliárd Napénak felel meg.
Bár nagymértékben összezsugorodott, a galaxis bizonyítékok sorát hagyta hátra: egy szinte láthatatlan halót, egy csillagáraml
A Kanári-szigeteki Asztrofizikai Intézet (IAC) és a kínai Állami Csillagvizsgáló Intézetek (NAOC) kutatói által bemutatott tanulmány szerint ha képesek lennénk a fény sebességével utazni, 200 ezer évbe telne átszelni a galaxis korongját.
A Tejútrendszer "szomszédja" születési idejének kiszámolása nagy kihívás volt a csillagászok számára a benne lévő csillagok n
Már több tucatnyi Földre hajazó exobolygót találtak jó messze tőlünk.
A világegyetemet felépítő elemek nem egységesen oszlanak el, bizonyos helyeken jóval sűrűbbek. - írja a faktor.hu.
Újabb két fekete lyuk összeolvadását figyelték meg kutatók a LIGO (lézer interferométeres gravitációshullám-vizsgáló obszervatórium) detektoraival. - írja az erdekesvilag.hu.