h i r d e t é s

Egy hónapig nem tudta, hogy meghalt a férje!

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Egy hónapig nem tudta, hogy meghalt a férje!

2015. november 22. - 19:36
0 komment

Egy idős kőbányai férfi még október elején lett rosszul egy közértben, a kiérkező mentősök nem tudták már megmenteni az életét. De az igazi dráma csak ezután kezdődött.

Az elhunyt lánya, Katalin (balra), özvegye, Ica néni (középen) és unokája, Szilvia csütörtökön vették át Laci bácsi halotti anyakönyvi kivonatát // Fotó: Fórika Attila

A Bors arról ír, hogy a közértből a patológiára vitték a férfit, de ott senkinek nem jutott eszébe, hogy értesítse a családot, pedig minden irata nála volt. Az eltűnt férfi miatt felesége telefonálgatni kezdett, hívta a rendőrséget és a mentőket is. A mentők azt mondták, nincs ilyen nevű betegük - írja a 24.hu.

A rendőrség eltűntként kezdte kezelni a férfit, a család teleplakátolta a környéket, az összes kórházat felhívták, eredménytelenül.

November közepén megszólalt a feleség telefonja: a IX. kerületi önkormányzat egyik ügyintézője telefonált, hogy vállalnák-e a férfi temetési költségeit, vagy indítsák el a köztemetési eljárást.

Ebből a telefonból tudta meg az idős nő, hogy a férje több mint egy hónapja a SOTE orvostani intézetében feküdt. A SOTE hívta fel az önkormányzatot, hogy a köztemetést kezdeményezzék.

A család feljelentésre készül.

A bulvárlap megkereste a rendőrséget és a mentőszolgálat az ügyben. A rendőrség a válaszában azt írta, mivel a halott férfi a patológián nem ismeretlenként volt nyilvántartva, a halottszemlét végző orvosnak kellett volna keresnie a családot. Többször keresték a mentőszolgálatot – mivel a férfit eltűntként keresték -, hogy ilyen nevű embert szállítottak-e be, de a válasz mindig az volt, hogy nem.

A mentőszolgálat válaszából derült ki, mi történt, miért csak egy hónap után tudta meg a család, hogy a férfi elhunyt.

A mentők több mint egy órán át küzdöttek az idős férfi életéért, de sajnos nem lehetett újraéleszteni. Az elhunytat a SOTE Igazságügyi és Biztosítás-orvostani Intézetbe szállították. A számítógép adatnyilvántartásába a beteg nevének első betűje hibásan került be, így fordulhatott elő, hogy amikor a telefonos érdeklődés kapcsán a számítógépben keresték a nevet, az adatbázisban nem találták. Az elhunyt személy hozzátartozóinak értesítése ilyen esetekben egyébként nem az Országos Mentőszolgálat, hanem a fogadó intézmény feladata. Az OMSZ a családnak kinyilvánította részvétét és sajnálatát a történtek miatt, írták.

 

24.hu