Elon Musk újságírói Twitter-fiókok felfüggesztésébe kezdett
Innentől kezdve nehezen hihető, hogy a Twitter a szólásszabadság platformja lenne.
A Twitter felfüggesztette több ismert amerikai újságíró Twitter-fiókját, többek között a CNN, a New York Times, a Washington Post vagy a Mashable technológiai témákkal foglalkozó munkatársáét – írta a Guardian. Az a közös bennük, hogy mindegyikük megírta, hogy a Twitter felfüggesztette azt a profilt, amely nyilvánosan elérhető adatokat osztott meg a szolgáltató új tulajdonosának, Elon Musk magánrepülőgépének a mozgásáról.
Helyi idő szerint csütörtök este Musk több bejegyzésben magyarázta, hogy a valós idejű tartózkodási helyének megosztása tilos, az erről beszámolú újságírókat pedig „merénylet-koordináták” publikálásával vádolta.
Egy kis idő távol a Twittertől, jót tesz a léleknek
– jegyezte meg a világ egyik leggazdagabb embere.
A felfüggesztése után Ryan Mac, a New York Times újságírója regisztrált egy új Twitter-fiókot, és azt írta, hogy nem kapott figyelmeztet a cégtől, mielőtt elnémították volna, és hivatalosan azt sem közölték vele, hogy mi a felfüggesztésének az oka. Hozzátette: a megmozdulás nem változtatja meg a hozzáállását a munkához, a jövőben ugyanúgy be fog számolni Muskról és a cégeiről.
A Twitter lépéséről több lap is közleményt adott ki, a Washington Post szerint a történtek aláássák Musk állítását, amely szerint a Twitter a szólásszabadság platformjaként kívánja működtetni.
A Twitter egyébként csütörtö este felfüggesztette a Mastodon fiókját is. A Mastodon az növekvő népszerűségű Twitter-rivális, ahová elkezdtek átvándorolni a felhasználók, miután Musk átvette a techóriást.
Nem ez az első eset, hogy Musk saját szeszélyei alapján korlátoz tartalmakat Twitteren. Az üzletembert nemrég kifújolták egy stand up-esten, mire válaszul töröltette az arról készült videót.
(Telex)