h i r d e t é s

Fizetőssé válhat a Twitter

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Fizetőssé válhat a Twitter

2022. május 04. - 13:34

Még meg sem vette a céget Elon Musk, már az eladását fontolgatja, de előtte még fizetőssé tenné.

Elon Musk - Forrás: Twitter/Steve Jurvetson

Világgazdaság számolt be róla, hogy Elon Musk, a vezető elektromos járműveket gyártó Tesla vezérigazgatója részvényenként 54,2 dollárért (19 ezer 527 forint) veszi meg a Twittert. Így összesen 44 milliárd dolláros (15 ezer 852 milliárd forint) vételárat fizet majd az internetes közösségi platformért, amelyet előbb fizetőssé tenne, majd pedig a tervek szerint pár éven belül tovább is értékesítene a világ leggazdagabb embere.

A milliárdos már egy sor változtatást javasolt a Twitterrel kapcsolatban, többek közt csökkentené a vezetők fizetését és olyan funkciókat is kifejlesztene, amelyek növelik a társaság üzleti bevételeit. Ezen felül a kereskedelmi cégeknek, illetve a kormányzati profiloknak is díjat számolna fel, amennyiben azok csatlakozni szeretnének a közösségi oldalhoz. 

Elon Musk úgy nyilatkozott, hogy

a Twitter mindig ingyenes lesz az alkalmi felhasználóknak, de lehet, hogy némi költséggel járna majd a kereskedelmi vagy állami felhasználók számára.

A világ leggazdagabb embere nagyon ambíciózus a közösségi média jövőjét tekintve, és egyenesen úgy tekint rá, mint a szólásszabadság eszközére. Egy korábbi bejegyzésében úgy fogalmazott, hogy az a célja a Twitterrel, hogy rajta az emberiség jövője szempontjából létfontosságú kérdéseket vitassák majd meg.

Szeretném minden eddiginél jobbá tenni a Twittert azáltal, hogy új funkciókkal bővítem a terméket, az algoritmusokat nyílt forráskódúvá teszem a bizalom növelése érdekében, legyőzöm a spambotokat, és minden felhasználót hitelesítek. A Twitterben óriási lehetőségek rejlenek – alig várom, hogy a céggel és a felhasználók közösségével együtt dolgozhassak ezek kibontakoztatásán

– tette hozzá a Tesla első embere.

MÉG EBBEN AZ ÉVBEN LEZÁRULHAT A CÉG FELVÁSÁRLÁSA, AMENYIBEN A RÉSZVÉNYESEK ÉS A SZABÁLYOZÓK IS JÓVÁHAGYJÁK A BORSOS ÁRÚ ÜGYLETET, AMELYBEN A VÉTELÁR JELENTŐS RÉSZÉT MAGÁNTŐKETÁRSASÁGOK BIZTOSÍTANÁK.

Az ilyen profilú cégek általában azért szállnak be a tőzsdei kivásárlásokba, hogy 5 éven belül nyilvános részvénykibocsátással (IPO) realizálják a profitot, Musk a Twitter esetében ezt már három éven belül tervezi megtenni. (Origo.hu)