h i r d e t é s

Hat fideszes frázis, melyek ma már nem olyan népszerűek, mint régen

Olvasási idő
3perc
Eddig olvastam
a- a+

Hat fideszes frázis, melyek ma már nem olyan népszerűek, mint régen

2016. november 30. - 15:40
0 komment

A pártunk és kormányunk munkáját segítő agitációs és propaganda osztály igen kreatív szokott lenni, ha értelmetlen szóvirágokat kell kitalálnia, és szennyeznie velük a közélet hímes mezejét - írja a Szegedi Kattintós Blog

Forrás: tenytar.blog.hu

Kitalálják ezeket a förmedvényeket, amikor éppen el kell bódítani a nép egyszerű gyermekét valami szómágiával, aztán pedig szépen lassan elfelejtik, ha már érdektelenné vagy kínossá vált. Összeszedtünk hat ilyen fideszes abszurdot, melyek - miután betöltötték történelmi szerepüket - a feledés homályába vesztek.

Nemzeti Együttműködés Rendszere. Ma már Nemzeti Együttbűnözés Rendszerekéntszokták emlegetni azok, akik csak így tudnak értelmet lelni ebben a szózuhatagban. A 2010 utáni fülkeforradalom nagy alkotása ez, amely abszurditásában csak az Alaptörvény Asztalával és a Nemzeti Együttműködés Nyilatkozatával vetekedhet. Ma már szerencsére alig hallunk ezekről, de a szellemiségük még mindig belengi kicsi hazánkat. A NER egyébként az ellenzék szóhasználatában fennmaradt, mert jobb híján ezzel az értelmetlen betűszóval lehet legjobban meghatározni az Orbán-rendszer lényegét. Mert ugye ez a rendszer nem nemzeti, nem együttműködő és rendszerként nem funkcionál.

Családi összefogás. Bizony, bizony, amikor még felkaptuk a fejünket olyan hírekre, hogy valami nem stimmel a képviselő urak államtitkárok vagy miniszterek adóbevallásában. Szijjártó Péter például a családjával takarózott, amikor fényűző lakása és a keresete között nem igazán lehetett logikai kapaszkodókat találni. Lázár János is kedvelte ezt a kifejezést, mert ugye az ő családja az összefogást tartja a legfőbb konzervatív erénynek. Rogán Antal is az ügyes üzletasszony feleségével magyarázta a helikopterezését, ám ő már kerülte a külügyminiszter által feltalált szlogent.

Keményen dolgozó kisember. Rogán Antal még szóvivőként pufogtatta ezt a frázist, melyet a brit konzervatívoktól nyúlt le. A kisember tényleg keményen melózik, ha van mit, de más kérdés, hogy mennyiért, és az szintén pikáns körülmény, hogy ki védi a kisemberek érdekeitRogán Antal szájából kissé disszonánsan szólt ez a kifejezés, ezért el is süllyesztette a történelem tengerének mélyére a fideszes kommunikációs gépezet.

Elveszíti közpénz jellegét. A nagy kedvenc Kósa Lajos szájából hallottuk először ezt az aranyköpést, amikor igyekezett megmagyarázni, miért van rendben, hogy a Magyar Nemzeti Bank közpénzeket helyez ki saját alapítványaiba, és onnan csorgat mindenféle rokonnak, ismerősnek és barátnőnek komoly támogatásokat. Aztán a bíróság döntött: Ahogy Marika néni sem veszíti el Marika néni jellegét azzal, hogy felmászik a meggyfára, úgy a közpénz is közpénz marad, hiába csűri-csavarja a szavakat Kósa Lajos és Matolcsy György. Most az a különség a korábbiakhoz képest, annak tudatában szórják a közpénzt a jegybanki alapítványok, hogy tudjuk: nem veszítették el a közpénz jellegüket.

Offshore lovagok. Még a Gyurcsány-korszak letűnt maradványaként emlegették a 2010-es évek elején az offshore lovagokat, mint akik csúnyán becsapják a népet, sajt zsebre dolgoznak, szívtelen kapitalistaként átmossák a pénzt külföldi számlákon, hogy ne kelljen adózniuk szép hazánkban. Aztán kiderült, hogy az említett szocialista potentátokon kívül fideszesek is megtanultak lovagolni az offshore tengerében, így már alig halljuk manapság ezt a kifejezést. Legutoljára a letelepedési kötvények kapcsán szembesültünk a mellbevágó ténnyel, hogy bizony offshore lovagok gyűjtik a pénzt hazánkba vágyó kínaiaktól, oroszoktól, ukránoktól, szírektől és irakiaktól. Csúnya dolog, de legalább nem beszélünk róla. 

Új többség. Elég rövid ideig hangoztatta ezt a szóösszetételt Orbán Viktor, hiszen a kvótanépszavazás minden igyekezete ellenére elbukott. Volt több mint 3 millió ember, akik nemmel szavaztak egy értelmetlen kérdésre, ám ettől még azok voltak többségben, akik nem mentek el szavazni. Szóval, a többség azt jelenti, hogy többen vagyunk azoknál, akik más véleményen vannak. Ahogy egy dakota közmondás tartja: „Ha látod, hogy a sziúk kevesen vannak, ne tegyél úgy, mintha te is sziú lennél, mert a dakoták megskalpolnak.”

 

szeka.blog.hu