h i r d e t é s

Ismeretlen elkövetők tüntettek a Legfőbb Ügyészség épülete előtt

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Ismeretlen elkövetők tüntettek a Legfőbb Ügyészség épülete előtt

2019. január 24. - 08:30

Vannak esetek, amikor nincs jó opció. Aki felelősségteljes életet kíván élni, annak nem sok idő kell, míg rájön, hogy nincs olyan döntés, ami mindenkinek egyformán kedvez. Valaki mindig kevésbé jár jól, mint mások. De mi a helyzet azokkal, akiknek egyetlen célja a hatalom a pénz, a befolyás megőrzése bármi áron? Nekik természetesen nem jelent gondot minden körülmények közt a lehető legrosszabb döntést hozni.

Fotó: Népszava/ Molnár Ádám

Polt Péter neve immár összeforrt az igazság megcsúfolásával. Ő az az ember, aki minden erejével azon dolgozik, hogy a fideszes érdekeltségek körüli törvénytelenségeket eltussolja. A Fidesz pedig azzal, hogy saját hatáskörébe vonta a legfőbb ügyész munkájának felügyeletét, biztosította a hatalom körét. Azt a stratégiai hálót, amivel lényegében az elszámoltathatóság szóba sem jöhet.

Ugyanez a gátlástalanság tükröződik a hivatal pár napja született döntésében is, miszerint az MTVA székházában történtek során nem a jogkörükön túllépő biztonsági szolgálatot próbálja felelősségre vonni. A dolognak természetesen visszhangja lett.

A Polt Péter vezette ügyészség úgy döntött, hogy jogszerűen jártak el az MTVA biztonsági őrei a képviselőkkel szemben. Ezek után szervezett tüntetést az ellenzék a Legfőbb Ügyészség elé.

Hadházy Ákos volt az első felszólaló, aki azt a kérdést tette fel, hogy miért vannak egy ilyen tüntetésen csak pár százan? Azt nem gondolja, hogy félnek a tüntetők, azt viszont már el tudja képzelni, hogy az emberek nem hisznek a sikerben, de azt sem tartja lehetetlennek, hogy az emberek egyszerűen csak nem látják, hogy mekkora a baj. /24.hu/

Az is igaz, hogy a tüntetések hatékonysága nem abban áll, hogy engedélyt kell kérünk, hogy tüntethessünk. A polgári engedetlenség lényege – ellentétben azzal, amire Bayer Zsolt használja – a hatalommal szembeni nyomásgyakorlás. Arra pedig mindez nem alkalmas. Bárhogy is, hogy kevesen vannak a tüntetők, nem is inkább annak tudható be, hogy félnének, sokkal inkább a csalódásnak, hogy semmi hatása nincs tettüknek. Ez, plusz a kemény mínuszok, a posztszoc államokra jellemző állandó kimerültség elegendő ahhoz, hogy elvegye az emberek kedvét az ilyetén aktivitástól.

A tüntetésen még felszólal: Cseh Katalin, Kunhalmi Ágnes, Gréczy Zsolt, Tordai Bence /valamint Szél Bernadett – a szerk./

A tüntetés után néhányan a Nyugati téri felüljáróra mentek, amit el is foglaltak. A rendőrök egy ideig felszólították őket, hogy hagyják el a helyszínt, most viszont már élő közvetítésünkből úgy tűnik, hogy a rendőrök nem engedik el a tüntetőket, hanem elkezdték igazoltatni őket. Igazoltatás után pedig lekísérik a tüntetőket a hídról.

A hatóságok pedig lelkesen játsszák a kormány rájuk osztott szerepét. Úgy tűnik, hogy a smasszer szakma megszűnésével a kínzás lelkes hívei olyan munkákban találták meg helyüket, mint amilyen a fogorvos (tisztelet a kivételnek), vagy a rendőrség.