h i r d e t é s

Kell az uniós pénz? Állítsd vissza a jogállamot!

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Kell az uniós pénz? Állítsd vissza a jogállamot!

2017. július 27. - 07:22

Kényelmetlen helyzetben találhatják magukat az Európai Unió feleselő „kisdiákjai”, ha továbbra is az erő nyelvén akarnak tárgyalni. 

Valamiért az Uniónak nem tetszik, hogy a keleti blokk, élükön az önmagát lassan az életképtelenség határára sodró Magyarországgal úgy bánik a néppel, mint patkányokkal egy összetákolt laboratóriumban.

A jogállamiság kérdése, manapság tabunak számít kormányzati körökben. Nem is lehet másképpen, hiszen az alapvető jogok tiszteletben tartásával aligha lenne biztosítva egy, csak papíron kormányzást végző, de az őt megválasztó nép érdekeit véletlenül sem képviselő szervezet.

Bármely kormányt alakító pártnak elsődleges célja az lenne, hogy az egy közösségbe, egy országba, akaratlanul és véletlenül, születés útján kényszerült emberek életkörülményeit javítsa.

Ehhez képest, ha valamit kampányidőszakban véletlenül sem hallunk – tehát még ígéret szintjén sem – az az életszínvonal emelésére tett kísérletről. Hallunk helyett ideológiákról, rész-, vagy félmegoldások ábrándjairól. És választást követően azt vesszük észre, hogy a lendület, mint a megtört hullám, nyomtalan elcsitul.

Így volt ez 2010-ben is, amikor sokévi áldozatos intrikát követően végérvényesen két – egyesek szerint több részre szakadt –, a világválságban végkimerülés szélére sodródott és ebből adódóan elhomályosodott gondolkodású nép újra hatalomra ültette azt az egyetlen pártot, amelytől valós szakmai teljesítményt nem, hangzatos frázisokat ellenben garmadával hallhattak.

Érdekes, hogy e párt tagjai bár hangoztatják melldöngetve, ők a nép pártján állnak, mégis ők azok, akik a hülyére vett népet újra rávették arra, hogy az addig sem érvényesített jogaikat sutba vágják.

Azonban Európa értelmesebbik fele tisztában lévén azzal, hogy az egyetlen dolog, ami megvédheti a népet (és bármely felelősen gondolkodó kormányt) az a választók jogainak érvényesülése és érvényesítése, nem maradhatott tétlen.

És arra is rájöttek, hogy nincs annál károsabb a társadalomra – és azt egyben tartani hívatott kormányzatra nézve –, mintha állattá aljasított emberek csürhéjévé aljasodik a nép, akár önhibájából, akár a hatalom érdekéből.

Erre a hazánk és Lengyelország felől jelentkező, a legsötétebb középkort idéző jelenségre reagált az Unió.

„A tagországoknak szánt uniós támogatásokat a jövőben a jogállamiság általános elveinek biztosításához kell kötni – jelentette ki Vera Jourova, az Európai Unió jogérvényesülésért felelős biztosa Brüsszelben kedden, sajtótájékoztató keretében.

[…]

Jourova aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy az uniós alapokból olyan országok is részesülnek, amelyek nem tartják tiszteletben a jogállamiság elveit, és amelyek esetében az uniónak nincsenek biztosítékai a korrupció és a csalás elkerülésére, vagy az elkövetők felelősségre vonására.”

Ahogy az a Magyar Narancs cikkéből is következik, nem számíthatunk semmi jóra. A nép e hírre adott elégtelen reakciója sem enged pozitív konzekvenciákat levonni. Márpedig a pénzcsapok elzárása, figyelembe véve az orosz tartozást, egyben a magunkra mondott halálos ítéletünk is lehet.