Kiderült, miért küldtek el rengeteg magas rangú katonatisztet a Magyar Honvédségtől
A Magyar Honvédség aránylag sok magas rendfokozatú katonatiszt jutott aránylag kevés alacsonyabb rendfokozatú katonára, ezért fejnehézzé vált a szervezet, ami miatt számos katonai vezetőt le kellett szerelni.
A döntés mögött nem volt politikai szándék, a cél egy eredményalapú struktúrában szervezett, új vezetői réteg kialakítása – idézi Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter szavait a Bloomberg.
A Magyar Honvédség vezetői állományából valószínűleg már több mint száz szenior katonai vezetőt bocsátottak el az elmúlt hetekben, az érintettek közt tábornokok, ezredesek, alezredesek vannak a legnagyobb számban. A leszerelt katonatisztek pontos létszáma várhatóan jövő hónapban lesz ismert.
A Bloomberg arról ír: a döntés miatt vádak érték a minisztert politikai elfogultságról, Szalay-Bobrovniczky Kristóf azonban azt mondta, hogy nincs semmilyen mögöttes, politikai jellegű szándéka a dolognak.
Szeretnék eredményalapú értékrendet és versenyszellemet bevezetni a haderőbe
– idézi az amerikai lap a minisztert.
A Bloomberg szerint a miniszter elsősorban azzal indokolta a döntést, hogy fejnehézzé vált a Magyar Honvédség, vagyis aránylag kisebb számú legénységi állományra jutott aránylag nagy létszámú szenior katonai vezető.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf szerint a leépítéssel megnyílik az út, hogy „fiatal, jó fizikai állapotú, több nyelven beszélő, kitüntetett katonák, NATO-tapasztalattal” is karriert tudjanak építeni a Magyar Honvédségen belül. Hozzátette: a civil é
Ez nem egy jótékonysági szervezet. Ez a hadsereg, egy olyan hadsereg, amely egy Európa szívében tomboló háború mellett működik.
– mondta a miniszter a lap szerint.
A miniszter a magyar haderő technikai felszereléseinek fejlesztéséről is beszélt. (Portfolio)