h i r d e t é s

Kiskakas a szemétdombján – Szijjártó az USA-nak kukorékol

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Kiskakas a szemétdombján – Szijjártó az USA-nak kukorékol

2017. október 19. - 06:52

Vannak emberek, akik ha lezuhannának egójukról az IQ-jukra, félúton szörnyethalnának. 

Érdekes módon valamiért a társadalom gondolt egy merészet és fideszes politikust csinált belőlük. Nem szép dolog ilyet állítani, elismerjük, különösen annak tükrében, hogy nyolcadik éve tűrjük meg a nyakunkon a fékét vesztett kormányt.

Szijjártó Péter legutóbbi kijelentése is arra enged következtetni, hogy ama bizonyos fék olaja már rég a pokol felé vezető göröngyös aszfaltján szárad. Igazi műszaki mesterfogás lehetett száguldozás közben elvágni a fékkábelt, de valahogy mégis sikerült.

Történt ugyanis, hogy David Kostelancik, amerikai ügyvivő, a Magyar újságírók Országos Szövetségének (MÚOSZ) épületébe látogatott. A független sajtó védelmében szólalt meg az USA jelenleg legmagasabb rangú magyarországi diplomáciai képviselője.

„Önök vitatott kérdésekről tesznek fel kényelmetlen kérdéseket. Országunk hiányosságainkról kérdeznek minket. Külpolitikánk nyilvánvaló következetlenségeiről kérdeznek minket. Mi pedig tisztában vagyunk vele, hogy ha nem ezt teszik, nem végzik el a munkájukat. Elszámolással tartozunk a világnak, és ennek az elszámolhatóságnak a része a szabad és független sajtó.” (HVG)

E törekvés akadályoztatása iránti aggodalmát is kifejezte. Vélhetőleg ez hozta ki sodrából a gyér külügyért, aki természetesen az utóbbi időben egyre gyakrabban jelentkező hisztériás rohamot kapott.

„Magyarország szuverén államként kikéri magának, hogy bármely ország ilyen módon beavatkozzon a néhány hónap múlva esedékes parlamenti választásába.”

Ez azért is szép, mert Magyarország nem kérhet ki magának semmit, hiszen a jelenlévő MÚOSZ tagok is magyarok, akik védelmében egy amerikai szólalt fel. Akinek ez véletlenül sem lett volna kötelessége. Míg a kormány mindent elkövet az ellen, amit hiteles, független sajtónak nevezünk. Noha éppen kötelessége lenne biztosítani azt. Elég csak egy régi dokumentumra gondolni, amire egy, magát konzervatívnak valló kormánynak illenék emlékeznie. Melynek első pontját ebben a formában fogadták el:

„Sajtó szabadság a’ censura eltörlésével.”

Hogy Szijjártó mit ért az alatt, hogy „rendkívül meg fogja nehezíteni a munkát” az Egyesült Államokkal, amennyiben nem visszakozik utóbbi, nem tudjuk, de általában ránk nézve semmi jót nem jelent, ha diplomáciai kapcsolat ennél is jobban megromlik Amerikával.