Emlékszünk még Bányai Gáborra? Ő az a fideszes képviselő, aki válságos állapotban, a halál torkából menekült meg egy rendkívül súlyos koronavírus-fertőzést követően. Most fény derült arra, hogy felesége a kritikus napokban Müller Cecíliához fordult segítségért, végül a kórházigazgató szerzett neki speciális gépet, így élhette túl.
Több mint másfélszer annyi új koronavírus-fertőzést diagnosztizáltak a múlt héten Romániában, mint egy héttel korábban, és hasonló ütemben emelkedett a kórházi ellátásra szoruló fertőzöttek száma is – derült ki a bukaresti egészségügyi minisztérium hétfőn közzétett heti összesítéséből. - írja a HáziPatika
Kanadában a koronavírus megfékezését célzó intézkedések és a védőoltással kapcsolatos szabályozás ellen tüntetők eltorlaszolták az ország Egyesült Államokkal közös, legfontosabb határátkelőjét és egy másikat is.
Ez a variáns annyira intenzíven fertőz, hogy emiatt is összeomolhat az ország, még ha kevesebb is lenne a haláleset, mint a korábbi hullámokban. Leginkább az orvosok, élelmiszeripari dolgozók és a tömegközlekedésben dolgozók nagyszámú kiesésétől tartanak. 2020 és 2021 újratöltve?
Az intézmény egyetlen funkciója mindig is az volt, hogy koronavírus-betegeket fogadjon, amikor szükség van rá. Most szükség lenne, de nem tudják megnyitni, mert fél a májusi bezárása óta az eszközök jelentős része eltűnt a kórházból.
A harmadik, emlékeztető oltás beadásával a korábban kínai, vagy orosz oltást kapók előtt is megnyílt az út a nyugati országok felé. Ehhez azonban nem mindegy, hogyan töltjük le az Európai Uniós Covid-igazolványt. Egy hasznos kiskapu, amely kapóra jött. - írja az Mfor
Aki nem oltatja be magát, az jó eséllyel meg fog betegedni. Akit beoltanak, ott az eddigi 5,5 millió oltott alapján azt tudjuk mondani, hogy a megbetegedés esélye 0,18 százalék, tehát két tized százalék, gyakorlatilag ötszázból egy ember betegszik meg – kezdi cikkét a g7.hu.
Bár nem nagy meglepetés, mert tudományos (és féltudományos) modellek április közepére jósolták a COVID19 okozta halálozások számának maximumát Magyarországon, de mégiscsak lesújtó, hogy világviszonylatban ennyivel rosszabbak vagyunk a harmadik hullámban mindenkinél.
Amíg nem áll rendelkezésre kellő mennyiségű védőoltás, addig az otthonmaradás döntő fontosságú a koronavírus elleni védekezésben – de hogy erre mennyire van lehetőség az egyes országokban, az meglehetősen változatos képet mutat még az unión belül is. A járvány az első tavaszi hullámban még a dél- és bizonyos nyugat-európai országokban járt a legtöbb halálos áldozattal, az őszi második hullám óta viszont leginkább a kelet-közép-európai térségben tombol.
Az 1,3 milliárd lakosú Afrikában eddig mindössze 11 millió adag koronavírus elleni védőoltást adtak be - közölte szerdán az Egészségügyi Világszervezet (WHO), figyelmeztetve az oltóanyag elosztásában fennálló "egyenlőtlenségekre".
A nem a kormány által vezérelt szakemberek teljes elképedéssel figyelik Orbán Viktorék kommunikációját a hamarosan bekövetkezendő nyitásról, miközben a járványügyi számok soha nem látott mértékben romlottak le. A harmadik hullám továbbra is meredeken felfelé ívelő pályán van, mégis 2-3 héten belüli nyitást vizionálnak. Elterelés?
A koronavírus-járvány halálgörbéjére sokkal nagyobb hatással van a páciensek kora, mint azt korábban gondolták. Ugyanakkor néhány társuló betegség könnyedén 20-30 százalékra növelheti a kórházba kerülés lehetőségét a harmincas, sőt akár a húszas korosztálynál is. Egyebek mellett ezekre derített fényt a The Economist által kifejlesztett kockázatértékelő alkalmazás.