h i r d e t é s

Közel 4 millió forintért a világ leghosszabb vasútvonalán

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Közel 4 millió forintért a világ leghosszabb vasútvonalán

2015. június 07. - 18:16
0 komment

A legendás transzszibériai vasútvonal a maga személyforgalomba bevont 9288,2 kilométeres vonalával aleghosszabb a világon.

A berlini Lernidee utazási irodánál lefoglalva, ha ezt nem is, de egy kisebb, mintegy 8 ezer kilométeres szakaszt Moszkva és Peking/Peking és Moszkva között bármely burzsuj megtehet akár 3,9 millió forintért fejenként.

Eredetileg a vasútvonal egyik vége a Jaroszlavszkij pályaudvar volt Moszkvában - a forradalmat megelőzően egyébként Szentpétervárról indult, így a táv is hosszabb volt 200 kilométerrel -, míg a végállomás pedig Vlagyivosztok pályaudvara. A Wikipédia szerint a közel 12 évig tartó építkezés (1891-1903) nem kevés pénzébe, 1 455 413 000 aranyrubelbe került az Orosz Birodalomnak. A vasútvonal megnyitásakor a szerelvényeket a Bajkál-tavon még vasúti komp segítségével juttatták át, de két évre rá megépült a Bajkál-tavat elkerülő szakasz is.

121021trans7.jpg

Ezúttal viszont burzsuj turistaként privát vonaton fedezhetjük fel Oroszország, Mongólia és Kína legszebb vidékeit. A Moszkva-Peking és a Peking-Moszkva út nem teljesen egyezik meg, az előbbi 16 napos és érinti Krasznojarszk városát, míg az utóbbinál ez kimarad és egy nappal kevesebbet is utazunk. Az üzemeltető cég, a Zarengold számos különleges programot ígér, így a vonaton van kaviár és vodka kóstoltatás, menetközben pedig többek között szibériai falulátogatás helyi családoknál, mongol ebéd jurtában, és pekingi kacsa-vacsora. Érdekesség, hogy a Bajkál-tó mellett menetrend szerinti vonatok nem közlekedhetnek, de a Zarengoldnak speciális engedélye van, így közvetlen a víz mellett zakatol a vonat. A cégnév egyébként azt is mutatja, hogy modern dolgokra ne számítson senki...

121021trans8.jpg

A több mint két hetes út során az utasokról 60 fős személyzet gondoskodik - még orvos is a van a fedélzeten -, így a vonaton sem fogunk unatkozni. Már csak azért sem, mert különböző előadásokon is részt vehetünk, ahol az egyes országokról és városokról tudhatunk meg többet, de van külön kurzus az orosz nemzeti italról, a vodkáról is, és belekóstolhatunk a nyelvtanulásba is. Összesen 42 alkalommal szolgálnak fel a vonaton helyi specialitásokat is magába foglaló gourmet menüt, így az ellátásra biztos nem lesz panasz.

121021trans5.jpg

A vonaton különböző kategóriákban választhatunk szállást, lényegében ez határozza meg az árakat. Az alapár 5 990 dollár/fő, de ezért csupán négyszemélyes kabinban kapunk ágyat, ezzel szemben 8850 dollár/fő kifizetése után már foglalhatunk kétszemélyes változatot is. A gond, hogy még az utóbbi esetben is hiába fizetünk ki fejenként 1,9 millió forintot, de mosdó csak a folyosó végén van. A legdrágább a két Bolsoj "lakosztály", amely a legelőkelőbb és legkényelmesebb utazási lehetőséget biztosítja. Ezek ugyanis már saját fürdőszobával, nagyobb méretű ágyakkal és szekrénnyel is rendelkeznek, a Bolsoj Platinum esetében pedig a tér is nagyobb, ez már több mint 7 négyzetméter. Persze ez utóbbi esetben 18 200 dollár, azaz 3,9 millió forint a jegyár személyenként.

121021trans9.jpg

Ez utóbbi egyébként elég sok mindent tartalmaz a vonatjegy mellett, így az út során a csomagokkal együtt a transzfereket - ugyanis szállás nem csak a vonaton van, hanem útközben néhány városban szállodákban is megszállnak az utasok -, a teljes ellátást, a belépőket, és a beépített programok árát is. Az említett összegeket az egyedül utazóknak sem kell feltétlenül kettővel megszorozni, az egyágyas felár mindössze 2100 és 6800 dollár között mozog.

121021trans1.jpg

121021trans10.jpg

121021trans6.jpg

121021trans3.jpg

121021trans4.jpg

 

burzsuj.blog.hu

Posted by SEJT on 2015. június 7.