Külön tárgyalják Tarsoly és Orgován büntetőügyét
Az ügyészi indítvány ellenére a Fővárosi Törvényszék nem egyesítette Tarsoly Csaba és Orgován Béla közokirat-hamisítási ügyét az alapüggyel– értesült a Magyar Idők.
A Quaestor-per legutóbbi tárgyalásán az eljárás bírája úgy fogalmazott: az összevonás miatt csak elhúzódna a 77 milliárd forintos sikkasztási botrány felgöngyölítése. - írja a PestiSrácok
Hiába értett egyet Tarsoly Csaba ügyvédje is az ügyészség álláspontjával, a Fővárosi Törvényszék elutasította a vádhatóság egyesítési kérelmét; így Tarsoly Csaba és Orgován Béla közokirat-hamisítási ügyét a Quaestor-pertől külön tárgyalják – tájékoztatta a Magyar Időket a Fővárosi Főügyészség. A vádhatóság idén októberben emelt vádat a Quaestor-ügyhöz kapcsolódó bűnügyben Orgován Béla ellen, közokirat-hamisítás miatt. Ennek lényege, hogy Tarsoly a brókercég bukásának előestéjén átruházta a Quaestor-csoport két legfontosabb cégének irányítását. Ebben az eljárásban Tarsoly az elsőrendű, Orgován a másodrendű vádlott. A folyamatban lévő ügyben Tarsoly Csabát és tíz társát különösen jelentős kárt okozó, bűnszervezetben elkövetett sikkasztás, csalás és más bűncselekmények elkövetésévelvádolják. A vádbeli cselekmények elkövetési értéke mintegy 77 milliárd forint.
A portál szerint Orgován mindössze általános iskolai végzettséggel rendelkezik, így nincs megfelelő képzettsége ahhoz, hogy irányítsa a Quaestor cégcsoport anyavállalatát, illetve leányvállalatát. A férfi ráadásul büntetett előéletű, egy kocsmai verekedés – emberölés kísérlete – miatt korábban már elítélték, a közügyektől történt eltiltása pedig még érvényben volt, így vezető tisztségviselői pozíciót nem tölthet be.
Ennek ellenére – priuszát eltitkolva – a Fővárosi Törvényszék Cégbírósága 2015 márciusában önálló képviseleti joggal bíró ügyvezetőjeként bejegyezte őt a közhiteles nyilvántartásába. Így lett tápiósági férfiből egy bukott cégbirodalom vezetője – néhány napig legalábbis. Tisztességéért Orgovánnak bruttó 250 ezer forintos havi fizetést ígértek; majd egy héttel később a Quaestor Pénzügyi Zrt. vezérigazgatói posztját is felkínálták neki, amelyet félmillió forintért vállalt el. A férfi kihallgatásakor azzal érvelt, hogy szerette volna kipróbálni magát ügyvezetőként, és arra gondolt, ezzel megalapozhatja jövőjét – írja a Magyar Idők.
A vádhatóság szerint célszerű lett volna – a személyi összefüggésen túlmenően – egyesíteni ezt az ügyet a Quaestor-perhez, hiszen több vádpont kapcsán a bizonyítás lefolytatása az ott folyamatban lévő büntetőeljárásban indokolt. Ezzel a védelem is egyetértett. A bírónő viszont már nem így látta, és elutasította a kérelmet: Idzigné Novák Csilla a döntését azzal indokolta, hogy összevonása miatt túlságosan elhúzódna az eljárás, valamint két vádpont Orgován Béla saját cégeit is érinti, ezáltal az új ügy nem minden pontban kapcsolódik az alapügyhöz.
Orgován Béla saját cégei egyébként további kérdéseket vet(het)nek fel, hiszen a közmunkásnak négy saját alapítású vállalkozás is szerepel a nevén. A 24.hu korábbi cikke szerint első két cégét, az Onszid-Ma Kft.-t és a Konimonika Irányítástechnikai Kft.-t 2015 februárjában alapította. Előbbi a tavalyi évben 130 millió forint forgalmat termelt.
A Konimonika az indulás évében mindössze egymilliót, tavaly viszont csaknem 98 millió forint forgalmat generált.