h i r d e t é s

Lesznek felhők, de a nap is kisüthet, esernyőre nem lesz szükség

Olvasási idő
kevesebb, mint
1 perc
Eddig olvastam
a- a+

Lesznek felhők, de a nap is kisüthet, esernyőre nem lesz szükség

2021. október 19. - 06:09

Kellemes őszi napra készülhetünk.

A ködfoltok megszűnését követően a többnyire kevés gomoly-, és a viszonylag sok fátyolfelhő mellett hosszabb-rövidebb időre kisüt a nap. Késő estétől érkezhet északnyugat felől vastagabb felhőzet. Csapadék nem várható. Az Észak-Dunántúlon a déli, délnyugati szél már megélénkülhet.
A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 19 fok között alakul. Késő estére 4 és 11 fok közé csökken a hőmérséklet.

Orvosmeteorológia

Frontmentes időben lesz részünk, de az egyre erősteljesebbé váló melegedés miatt a melegfronti tűnetek fokozódása várható. Az érzékenyek körében fejfájás, migrén, fáradtság, tompaság, dekoncentráltság egyaránt előfordulhat.

Hajnalban a hideg, nyirkos tájakon felerősödhetnek a kopásos eredetű ízületi panaszok.

A kissé szelesebb északnyugati tájakon a szélre fokozottan érzékenyeknél nyugtalanság, frusztráltság jelentkezhet.

Öltözzünk melegen, rétegesen, nagy lesz a megfázás veszélye.

Erősítsük immunrendszerünket, fogyasszunk minél több zöldséget, gyümölcsöt!

idokep.hu / idojaras.hu / met.hu

Időjárással kapcsolatos képeiket és videóikat kérjük, küldjék el az [email protected] címre! Cikkeinkben, galériáinkban bemutatjuk őket.