Már csak ez hiányzott: nindzsakutató intézet létesül egy japán egyetemen
Saját kutatóintézetet szentelnek Japánban a nindzsának, a legendás árnyharcosnak, a sötétség és a lopakodás mesterének, aki a szamurájokkal ellentétben inkább a ravaszságban, árulásban és gyilkosságban jártas. - írja a kisalfold.hu.
A Jiji Press japán hírügynökség keddi jelentése szerint a Mie kormányzóságban, Iga városban működő Mie Egyetemen létesül a világ első olyan nemzetközi kutatóintézete, amely a középkori harci kultúra témakörével foglalkozik.
Egyebek közt egy japán és angol nyelvű adatbankot terveznek, amelyben nemcsak a témával foglalkozó tanulmányok lesznek fellelhetők, hanem könyvek és filmek is.
Az intézet munkatársa lesz egy régi nindzsaklán 67 éves leszármazottja, Kavakami Dzsinicsi, akit az utolsó nindzsaként tartanak számon Japánban, és aki jelenleg Vakasza városban (Fukui tartomány) tanítja a nindzsa harcművészetet.
A nindzsák különösen jól képzett harcosok voltak és egyebek között felderítőként, kémként és orgyilkosként szolgáltak a 15-16. századtól egészen az 1868-ig tartó Edo-korszak végéig.
Külföldön növekszik az érdeklődés a nindzsakultúra iránt, ami főleg a Naruto képregénysorozat népszerűségének köszönhető
- idézte a Jiji Press Jamada Judzsit, a Mie Egyetem középkori japán történelemmel foglalkozó professzorát.
A japán kormány április végén a nemzeti kulturális vagyon részeként ismerte el a két leghíresebb klánról ismert két japán város, Iga és a Siga prefektúrában található Koka nindzsaörökségét.