Másfél milliárdos gázszámlát nem fizetett ki a Klik

Dinamikusan nő a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ közüzemi adóssága: a díjhátralékok miatt már számos iskolában ki is kapcsolták a gázszolgáltatást.
Az Index információi szerint a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) egyedül az E.ON felé egy-másfél milliárd forint közötti adósságot halmozott fel. Csak a nyári időszakban százmilliós nagyságrendben nőtt a közoktatási intézményeket fenntartó állami cég adóssága - írja az index.
A gázszolgáltatót kerestük, de cég még nem reagált a ki nem fizetett számláka vonatkozó kérdésekre.
A jelenlegi szolgáltatók helyzetét ugyanis gyengíti, hogy a Klik az év végén átkerül majd az új nemzeti közműszolgáltatóhoz, a Főgázhoz.
Az ősszel viszont már megindul az iskolai tanév, így az oktatási intézmények védetté válnak, és az egyre nagyobb adósságok ellenére sem lehet majd lekapcsolni őket a rendszerről.
A gáztartozások ügye a napokban Somogy megyében pattant ki. A Sonline.hu írta meg, hogy az E.ON a megye kisebb településein sorban kapcsolja ki a gázt.
Mernyén csütörtökön zárták el a gázcsapot, Somogyjádra pedig pénteken vonultak ki a szakemberek. A helyi újság szerint több település is érintett, egy részük Kaposvár környékén, de a siófoki tankerületben is rossz a helyzet.
index.hu (Fotó: napi.hu)
Posted by SEJT on 2015. július 31.
















