Meddig szokott tartani a térdműtét utáni fájdalom?
A gyulladásos ízületi betegségek ma már nem csak az idős korosztály körében ismertek.
Akár a húszas éveikben járók is gyakran találkoznak az ízületi fájdalmakkal, melyek hátterében a súlyfelesleg, a mozgásszegény életmód vagy sportsérülések is állhatnak. Vannak, akik fiatalon még fel sem veszik a dolgot, de idővel a fájdalom állandóvá válhat, vagy például a frontok közeledésével együtt kínoz. Ilyenkor érdemes elgondolkodni azon, hogy szakember segítségét kérjük, és akár műtéti beavatkozáson keresztül érjük el a fájdalommentességet.
Az ortopédia foglalkozik a tartó-és mozgásszervi problémákkal, de a traumatológia fontossága mellett sem mehetünk el, hiszen a sebészeti beavatkozás a helyreállítás érdekében nélkülözhetetlen lehet. A korszerű eljárásoknak köszönhetően a lehető legkisebb beavatkozás végzése a cél, melynek köszönhetően a lábadozási idő is lerövidülhet. A térdműtét utáni fájdalom a legtöbb esetben 6-8 hét után teljesen elmúlik. Persze az sem mindegy, milyen eljárásra került sor. Ennek megállapításához az előzetes vizsgálat milyensége is lényeges.
Az artroszkópia egy speciális vizsgálati módszer, mely során egy apró kamerával nézik meg, hogy az ízület belső része milyen állapotban van a csukló, a könyök, a váll, a boka, vagy a gyakran érintett térd esetében. Az úgynevezett ízületi tükrözés porckárosodásnál, fájdalommal járó gyulladásnál éppen úgy alkalmazható, mint a különféle szakadásoknál.
A térd optimális, fájdalommentes funkcionálásának helyreállításához nélkülözhetetlen lehet a sebészeti beavatkozás. A térdprotézis műtétre komoly várólisták vannak az állami egészségügyi rendszerben, ezért mindenképpen megfontolandó, hogy megéri-e fájdalommal élni, vagy inkább a magánegészségügy keretein belül lennénk túl azonnal a beavatkozáson. A károsodott ízületi felszínek teljes térdprotézis műtéttel pótolhatóak, de az úgynevezett térd protézis szánkó is egyfajta lehetőséget kínál az érintetteknek.
Vannak olyan egészségi állapotok, melyek a teljes életminőségre rányomják bélyegüket. Ilyenkor rendkívül fontos, hogy mihamarabb ellátáshoz jussunk, és a megfelelő, akár sebészeti úton végzett ellátásban részesülhessünk. Ennek napjainkban megvan az ára, de ha az egészség és a fájdalommentesség a cél, akkor az anyagi ráfordítás egyértelműen másodlagosnak bizonyul.