Megy a harc az MSZP-ben Botka és a párt erős emberei közt
Botka László, az MSZP miniszterelnök-jelöltje a napokban nekiment a nemzetbiztonsági bizottság MSZP-s képviselőjének, hogy fideszes áruló.
A háttérben a párt erős emberei hadakozhatnak Botkával. - írja a Propeller.hu
Árulók versus polgárháborút szítók
Botka László, a szocialista párt miniszterelnök-jelöltje a napokban a 168 órának adott interjújában azzal állt elő, hogy Molnár Zsolt, a nemzetbiztonsági bizottság szocialista alelnöke, a párt egyik elnökségi tagja fideszes áruló.
Molnár erre azt válaszolta, hogy az játszik a Fidesz kezére, aki a baloldalon polgárháborút szít, és szerdán már meg akarta szavaztatni arról a pártját, hogy kivel értenek egyet.
Lefizetések
A 444 cikke szerint leginkább arról van szó, hogy a szocialista pártban évek óta megy a suttogás arról, hogy kiket fizetett le a Fidesz, és hogy 2014-ben is a Fidesz akaratának megfelelően volt közösködés Gyurcsány Ferenccel. az akkori pártvezetés a biztos második helyre pályázott a cikk szerint, ez viszont a Fidesz újabb kétharmados győzelmét hozta el – annak ellenére, hogy összességében többen szavaztak ellenzéki pártokra, mint a kormánypártra.
A cikk szerint az utóbbi hetekben egyre vadabb szóbeszédeket hallani a szocialisták háza tájáról: egy parlamenti képviselőjük anyagilag érdekelt a letelepedési kötvények bizniszében, rajta keresztül pedig a Fidesz érdemben tudja befolyásolni a pártot.
"Van, aki tudni véli, hogy az MSZP egyik vezető tisztségviselője a Fővárosi Önkormányzat cégein keresztül szerzett pénzekkel rendszeresen segíti a párt egyes politikusait, amikor személyes céljaikra többre van szükségük, mint amennyit keresnek. A történet szerint a pénz a Fidesz jóváhagyásával jön, és ha a kedvezményezettek ebbe nem is feltétlenül gondolnak bele, mindenképpen lekötelezettei lesznek a pénz párton belüli felhajtójának, aki így képes időnként a Fidesz kedvére tenni" – olvasható a cikkben.
Arról is szólnak a pletykák, hogy Molnár Gyuláról, a párt elnökéről vannak terhelő iratai a kormánypártnak (Molnárt korábban vád alá helyezték, mikor a 11. kerületnek volt polgármestere, de végül minden vád alól felmentette a bíróság).
Arról is hallani a cikk szerint, hogy a szocialistának tartott lapokban (Népszava, Vasárnapi Hírek) is befolyása van azoknak, akikről úgy sejteni, a Fidesszel együtt gondolkodnak szocialista létükre.
A 444 háttér-beszélgetéseken arról is értesült, hogy többen a szocialista pártból ezeket a háttéralkukat teljesen természetesnek vélik, és úgy látják, nincs ezekkel semmi baj. Botka szerint az ilyen háttéralkuk megengedhetetlenek.
Molnár Zsoltról a szóbeszéd már jó pár éve sejteni vélik, hogy jó viszonyt ápol a kormánypárttal, ráadásul Molnár azon szocialisták élén áll, akik szerint meg kell egyezni a Demokratikus Koalícióval és Gyurcsány Ferenccel. Botka ezt teljesen másképp látja.
(Molnárról 4 éve mutattak be egy fényképet a fideszes lapok, amelyen a Göncz Árpád 1992-es kifütyülésén résztvevő szkinhedek közt lehetett látni a fiatal politikus – aki akkor még nem volt az. Molnár ezt úgy hárította, hogy sosem volt szkinhed.)
Molnár úgy látja, Botka azzal, hogy elzárja az együttműködés lehetőségét a DK-val, azzal pont a kormányváltás esélyét csökkenti, a miniszterelnök-jelölt oldalán állók szerint viszont Gyurcsány létezése akkora magas labda a Fidesznek, hogy ha az MSZP megint összeállna a DK-val, akkor azzal borítékolhatóan vesztenének szavazókat. Viszont a szocialista önkormányzati képviselők, kerületi polgármesterek attól tartanak a cikk szerint, hogy ha DK ellenük indít jelöltet, akkor ők bukni fognak.
Ejthetik Botkát a párt erős emberei?
A 444 értesülése szerint a Botkával elégedetlen szocialisták arra készülhetnek, hogy szeptemberben egy párton kívüli embert kérnek fel miniszterelnök-jelöltnek. A szocialisták több erős emberének gondja van Botka "párt-purgálásával", mert ehelyett azon is dolgozhatna, hogy erősíti a párt népszerűségét. De a Botka körül feltűnt új emberekkel sincsenek kibékülve.