h i r d e t é s

Milyen okokkal bújunk ki a fogászati ellenőrzés alól?

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Milyen okokkal bújunk ki a fogászati ellenőrzés alól?

2019. október 14. - 09:33

Kis hazánk az élen jár a halogatás terén, így lassan akár hungarikummá is lehetne nyilváníttatni. Nincs ez másként a fogorvos felkeresés kapcsán sem, pedig ez óriási hiba.

Tény, az emberek többsége nem szeret fogorvoshoz járni, legyen szó rutin ellenőrzésről, vagy akár konkrét panaszról. Valahogy mindig akad fontosabb dolog, mint időpontot kérni, majd elmenni egy vizsgálatra. Pedig az időben elkapott és kezelt probléma sokkal kevesebb fájdalommal és befektetett pénzzel jár együtt.

Lássuk, hogy mik a leggyakoribb kifogások!

  1. A túl sok tennivaló az egyik legnépszerűbb, amit hallhatunk, ha szóba kerül, hogy miért nem voltunk. Furcsa mód korábban is rengeteg dolgunk volt, sőt a közeljövőben egy szabad másodperc sem lesz, így egy darabig ugrott a program. Ha nem egészségesek a fogaink, akkor az a mindennapjainkra és az egészségünkre is rányomja a bélyegét. Éppen ezért mindenképp keress egy lyukas 2 órát a hetedben, és iktass be egy fogászati szűrést a Completdentnél!
  2. Ha nem fáj, nincs baj. Általános tévhit, hogy csak akkor van baj a foggal, ha már fáj. Nem, a fájdalom azt jelzi, hogy a szuvasodás már elért egy határt, amit nem kellett volna, így valószínűleg a fog kezelése is jóval komplikáltabb lesz. Sőt, olyan rejtett problémák is lehetnek, amik nem járnak fájdalommal, de mielőbbi megoldásért kiáltanak.
  3. Nincs rá anyagi keret. Ez az egyik legreálisabb kifogás, hiszen előfordulhat, hogy tényleg nincs rá keret. Ilyenkor azért érdemes átgondolni, hogy van-e olyan költség, ami átütemezhető. Ne felejtsük, az időhúzás fájdalmasabb és drágább választás!
  4. Félelem a leszúrástól. A többség, aki halogat, azt a pillanatot is próbálja elodázni, amikor a fogorvos ezt a szemére hányja. Senki nem szeret negatívan kijönni egy szituációból, éppen ezért egy empatikus orvos ezzel tisztában van, és próbálja elkerülni az ilyen helyzeteket.
  5. Negatív tapasztalatból fakadó félelem. Ez talán még érthető is, hiszen az ember nem szeret visszatérni oda, ahol egyszer már fájdalmat okoztak neki. Az idő múlásával együtt rengeteget fejlődött a technika, így sokkal korszerűbb eszközökkel lehet elvégezni a fogászati kezeléseket. Minden modernebb és kifinomultabb lett, kezdve a műszerektől egészen az érzéstelenítésig.
  6. A már fent említett negatív tapasztalat könnyen átcsaphat menekülésbe, ami senkinek nem jó. Ilyenkor nem a fogászati rendelés elkerülése a jó megoldás, hanem az, hogy megkeressük a nekünk megfelelő szakembert.
  7. A fájdalomtól való félelem nagy úr tud lenni. Hála a technikának, ma már nem kell, hogy fájjon egy fogorvosi kezelés. Annyira modern és aprólékos fájdalomcsillapítással dolgoznak a fogorvosok, hogy biztosan semmit nem fogunk érezni.

Van még kifogás ezek után?