Hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy ha a fogorvos betömte a szuvas fogunkat, akkor a probléma meg van oldva. Ez igaz is, meg nem is. Abban a tekintetben valós a megállapítás, hogy a fájdalom megszűnt. A fertőzött területek el lettek távolítva, a szuvas üreget betömte a fogorvos, majdnem olyan, mint az eredeti fog. De csak majdnem. A tömött fog sérülékenyebb, védtelenebb, mint az egészséges, ezért a megfelelő ápolás különösen fontos.
A rendszeres fogászati ellenőrzés senkinek nincs ínyére, hiszen számtalan rossz emlékünk van a fogorvosi látogatásokról gyerek- és felnőttkorunkból egyaránt. Évente legalább egyszer azonban érdemes nekidurálni magunkat a látogatásnak, mert egy-egy gyors ellenőrzéssel olyan beavatkozásokat úszhatunk meg, mint a gyökérkezelés vagy a foghúzás, amit aztán egy esetleges fogpótlás követhet.
Te hallottál már a fogászati ínyplasztikáról? A legtöbb esetben ez jóval több mint egy esztétikai beavatkozás, ugyanis sok esetben komoly fogínybetegségek megelőzésekor és a kezelésükben használják. Ráadásul sokkal gyakoribb módszerről van szó, mint a hagyományos értelembe vett plasztikai beavatkozás. Olvasd el cikkünket, ha Te is kíváncsi vagy erre a módszerre, hiszen könnyen meglehet, hogy neked is szükséged van rá!
Van, aki bármit képes bevállalni a szép mosolyért és a hibátlan fogazatért. De vannak olyanok is, akik már csak akkor fordulnak szakemberhez, ha már elviselhetetlenné válik a fájdalom. Egyik véglet sem jó, valahol a kettő között van az igazság.
Veled is előfordult már, hogy meg kellett válnod egy vagy több fogadtól? Ilyenkor azonnal számtalan kérdés felmerül benned, és leginkább az foglalkoztat, mikor lesz új fog a régi helyén. Vagy arra gondolsz, hány alkalmat vesz igénybe ez a procedúra, mennyire lesz fájdalmas és költséges?
350 millió forintos befektetést kapott a Start it @K&H-ban fejlődő, 3D fogászati technológiát fejlesztő Dental Scanner Solutions az MFB csoporthoz tartozó Hiventures-től valamint a Solus Capital Kockázati Tőkealaptól.
„A PÉCSI TUDOMÁNYEGYETEM INFRASTRUKTURÁLIS FEJLESZTÉSE” PROJEKTCÍMŰ PÁLYÁZAT KÖZEL 7 MILLIÁRD FORINT VISSZA NEM TÉRÍTENDŐ TÁMOGATÁSBAN RÉSZESÜLT. EBBŐL ÉPÜLHET MEG AZ ÚJ FOGÁSZATI ELMÉLETI TÖMB, VALAMINT JELENTŐS INFORMATIKAI FEJLESZTÉS IS MEGVALÓSUL.”
Egy mosoly akkor szép, ha a fogaink fehérek, egészségesek és szépek. Fogunkat egy erős zománcréteg védi meg, amely hozzájárul a rágáshoz és az emésztéshez. Érdekesség, hogy csak az emberek, illetve a gerinces állatok szervezetében található meg ez a zománc anyag, amely a testünk legkeményebb szövete. Abban, azonban a kutatók sem tudtak megegyezni az elmúlt idők során, hogy mégis honnan ered ez az erős szövet, hiszen ez teljesen ismeretlen volt ez idáig számunkra.
Miközben a fogászat népegészségügyi szempontból kiemelt terület - a fogszuvasodás az egyik legveszélyesebb népegészségügyi kórkép, és a szájüregi daganatok száma is nagyon magas -, a közfinanszírozott fogászati alapellátás eddig méltatlanul mellőzött helyzetben volt. Lemaradás van a finanszírozásban, az orvosok korfája pedig még a háziorvosokénál is rosszabb. Ráadásul folyamatosan nő a betöltetlen praxisok száma - mondta Beneda Attila, egészségügyért felelős helyettes államtitkár egy szakmapolitikai fórumon.