Most akkor mi a helyzet a kínai vakcinával?
Úgy tűnik még saját oldalaikat sem olvassák időnként a kormányzati politikusok, mintha egy ki tud nagyobb és több hülyeséget mondani játékban vennének részt.
Pedig csak a WHO pénteki bejelentéséről szóló híradást kellett volna elolvasni a kormányzat hivatalos koronavírus-portálján, vagy egyszerűen bölcsen hallgatni. Az is igaz, ezeket a típusú beszélő fejeket nem biztos, hogy az eszükért tartják.
Sorra nyomták videókban, MTI közleményekben különböző kormánypárti politikusok, hogy a WHO jóváhagyásával a Sinopharm vakcina biztosítja a lehetőségét, eszközét annak, hogy ötmilliónyi ember kerüljön beoltásra hamarosan Magyarországon. De ami jól mutatja a sima politikai haszonlesési célt, hozzátették a döntés hatalmas csapás az "oltásellenes" baloldalra.
Szijjártó Péter külügyminiszter már közvetlenül a pénteki döntés után politikai harcba kezdett: mint mondta, "a magyar ellenzék álláspontja végleg megbukott a kínai vakcináról, a világ legjobb szakemberei mondták ki, hogy a Sinopharm-oltóanyag hatásos és biztonságos."
Jött a fideszes Hidvéghi Balázs EP képviselő nyilatkozata a Hír TV-nek: szerinte "hatalmas pofára esés az oltásellenes baloldalnak", hogy az WHO engedélyezte a Sinopharm-vakcinát. Ő úgy látja, a szervezet döntése
visszaigazolja a magyar kormány politikáját, amely szerint minden, a szakma által jónak ítélt oltásra szükség van.
Végül a KDNP frakciószóvivője juttatott el az MTI-hez egy videonyilatkozatot, amelyben szintén megállapítja: "Pénteken jóváhagyta az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a koronavírus elleni Sinopharm-vakcinát, amelyet a baloldal hónapokon keresztül támadott." Nacsa Lőrinc azt állította: a baloldal petíciót indított a vakcina ellen, és meg akarta tiltani, hogy az emberek megkaphassák az életmentő vakcinát.
Tehát nyomták mindannyian az ellenzék oltásellenességét, amit kormányzati kommunikáció most arra hegyezett ki, hogy a WHO 18 év feletti korhatár nélküli engedélye kapcsán csendben van az ellenzék.
Persze nyilván mindannyiuknak zavaróak a tények, miszerint a világszervezet - ilyet ugyebár nem is tehet - csupán a vakcina vészhelyzeti alkalmazását hagyta jóvá, másrészt a WHO Stratégiai Tanácsadó Szakértő Csoportja (SAGE) felhívta a figyelmet: "kevésbé lehet bízni" abban, hogy a Sinopharm-vakcina hatásos a 60 év feletti korosztály számára, és nagyon kevés információ áll rendelkezésre az esetleges súlyos mellékhatások előfordulásáról ebben a korosztályban.
Ez egyébként azért is ciki a kormánypárti politikusoknak, mert ez megjelent a kormányzat hivatalos koronavírus-portálján is, az MTI híre alapján.
A pontosság kedvéért, a WHO nem azt állítja, hogy nem hatásos a vakcina a 60 év felettieknél, csak azt, hogy túl kevés az információ, kevés volt a vizsgálatokba bevont páciensek száma, ezért nem tudják megmondani, hogy véd-e.
Ezek szerint tehát ez a helyzet most, az engedélyezés után is. Az EU-n belül eddig kizárólag Magyarországon használják a Sinopharmot, eddig legalább félmillió idős embert oltottak be eddig a kínai vakcinával. Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) engedélye továbbra is várat magára. (via Euronews) / boldoguljtatabanyan.blog.hu