A koronavírus-világjárványnak akkor lesz vége, „amikor a nemzetközi közösség úgy dönt, hogy véget vet neki”, hiszen minden eszköz rendelkezésre áll a vírus elleni küzdelemhez – szögezte le Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatója vasárnap a berlini egészségügyi világkonferencián.
Új, 26 szakemberből álló kutatócsoportot állított fel az Egészségügyi Világszervezet a koronavírus eredetének vizsgálatára. Michael Ryan, a WHO egyik vezetője szerint ez lehet az utolsó esély, hogy sikerüljön megtalálni a járvány kiindulópontját - írja az Euronews.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) legutóbbi adatai szerint az elmúlt harminc évben négyszeresére emelkedett a cukorbetegek száma világszerte. Csak Magyarországot tekintve is rémisztőek a statisztikák: a 2003-2017-ig tartó időszakban a 19 évnél idősebb korosztálynál megduplázódott, míg a 0-18 éves korosztály esetében több mint kétszeresére nőtt a megbetegedések száma.
Egyetértési nyilatkozatot tett a magyar kormány és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a világméretű humanitárius válságokkal szembeni együttműködés és a válsághelyzeti orvosi ellátás előmozdításáról - tájékoztatta a Miniszterelnökség hétfőn az MTI-vel.
A WHO főtitkára elismerte, hogy túl korán zárták ki annak lehetőségét, hogy a koronavírus egy laborból szabadult ki, egyúttal nagyobb átláthatóságot kért Kínától a vírus eredetének megállapítása érdekében.
Maga az Egészségügyi Világszervezet emelt szót a napokban az emberi jogokat sárba tipró kényszerkezelések ellen, amelyek teljes egészében átszövik a mentális egészségügy rendszerét a világ országaiban, és ez alól Magyarország sem kivétel. A WHO által kiadott júniusi jelentés a megoldásokra is rámutat – úgy tűnik, végre helyre kerülhetnek az emberi jogok a pszichiátria útvesztőiben.
A média és a szakértők egyre nagyobb körében kezd hitelességet nyerni az elmélet, miszerint a koronavírus nem természetes, zoonotikus ugrás eredménye, hanem inkább „laborszökevény” lehet a Vuhani Virológiai Intézetből.
Ismét erőteljesen beleszállt a gazdag országokba Tedrosz Gebrejeszusz: az Egészségügyi Világszervezet (WHO) vezetője szerint „felháborító egyenlőtlenség” uralkodik a vakcinák elosztásában, 10 ország osztozik jelenleg a legyártott oltóanyagok 75 százalékán.
A koronavírus ellen az Egészségügyi Világszervezet (WHO) által jóváhagyott minden vakcina véd minden vírusvariáns ellen - közölte csütörtökön a világszervezet, mindazonáltal óva intette az európaiakat attól, hogy elővigyázatlanul tervezzék meg külföldi utazásaikat.
El lehetett volna kerülni a koronavírus-világjárványt, a pedig WHO hibázott azzal, hogy túl későn nyilvánították a vírus terjedését pandémiának és az utolsó pillanatig halogatták az utazási korlátozások bevezetésének javaslatát – áll egy friss elemzésben, melyet egy WHO által megbízott független testület rakott össze. - írja a Portfolio