Nem halad Kovács Béla ügye
Soron kívül továbbítják Lázár János feljelentését. - írja a magyarhirlap.hu.
Az elmúlt öt évben az Európai Csalás elleni Hivatal (OLAF) minden jelzése alapján nyomozást rendeltek el a hazai ügyészségek, nem csak az Alstom ügyben
– mondta Fazekas Géza, a Legfőbb Ügyészség szóvivője.
Az OLAF összesen harminc, bűncselekmény gyanújára utaló igazságügyi ajánlást és négy, bűncselekményre utaló adatokat tartalmazó jelzést küldött a Legfőbb Ügyészség számára 2012 óta
– mondta Fazekas Géza, a Legfőbb Ügyészség szóvivője a hivatal által rendezett háttérbeszélgetésen.
Hozzátette: az ügyészség minden esetben nyomozást rendelt el.
Az ügyek közül hét esetben emeltek vádat, tizennyolc esetben folyik a nyomozás, míg hét ügyben megszüntették a nyomozást.
Bagoly Bettina, a Fővárosi Főügyészség szóvivője arról számolt be, hogy az OLAF jelentése alapján épp a napokban emeltek vádat jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette és hamis
magánokirat felhasználásának vétsége megalapozott gyanúja miatt három személlyel szemben, uniós támogatás jogosulatlan igénybevétele miatt.
Fazekas Géza egyéb ügyekről szólva megerősítette lapunk értesülését, hogy megérkezett hozzájuk Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszternek az uniós források informatikai kezelésének 2010 előtti kiszervezése kapcsán, hűtlen kezelés gyanúja miatt tett feljelentése.
A szóvivő azt is megerősítette, hogy az érintett Welt 2000 Kft. ellen az adóhivatalban már évek óta folyik nyomozás.
Hozzátette: Lázár feljelentését soron kívül továbbítják az illetékes ügyészségre, amely dönt arról, hogy elrendeli-e a nyomozást.
A szóvivő Kovács Bélának, a Jobbik európai parlamenti képviselőjének ügyéről elmondta: a jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmények gyanúja miatt indult
nyomozásban még mindig várják az Európai Parlament döntését Kovács mentelmi jogának felfüggesztéséről. Ennek hiányában az eljárást nem lehet folytatni.
Simon Richárd, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője a bőnyi rendőrgyilkosságról szólva határozottan cáfolta azokat a napokban megjelent sajtóinformációkat, amelyek szerint továbbra sem tisztázott, hogy ki adhatta le a halálos lövést Pálvölgyi Péter nyomozóra.
Simon elmondta: a szakértői jelentésekből egyértelműen kiderül, hogy a lövést egy gépkarabélyból adták le, amellyel csak a gyanúsított Győrkös István rendelkezett.
Tájékoztatása szerint az ügyészség tervei szerint a két hónap múlva lejáró határidőig lezárják a nyomozást.
Az Alstom-ügyről elmondta: jelenleg is három terheltje van az ügynek, de egyikük szökésben van.