Nem tudni, mire költötte az állami milliókat a fideszes európai parlamenti képviselő
Gyanús körülmények között került majdnem 35 millió forint állami támogatás előbb Járóka Lívia egyik egyesületéhez, majd a fideszes európai parlamenti képviselő tanácsadó cégéhez, közölte Korrupció Infójában Hadházy Ákos. A független képviselő fel is jelentené az Európai Parlament alelnökét. - írja a borsod24.com.
Hadházy szerint Járókának két saját alapítású egyesülete is van, az Európai Fiatalok Együtt a Sportért Sportegyesület, illetve Járóka Lívia Tehetségmentő Egyesület, amelyek éveken keresztül alig évi pár százezer forintos bevétellel rendelkeztek. Utóbbi egyesületet 2014-ben alapította, de egyetlen évet kivéve alig-alig volt bevétele, 2016-ban azonban hirtelen 10+25 millió forintot kapott a kormánytól, a cégbírósági beszámoló szerint végül ebben az évben 34 743 000 forint bevételhez jutottak.
10 millió forintot roma futballista fiatalok részére, 25 milliót pedig nehezen meghatározható tanácsadási feladatokra.
Hadházy Ákos szerint Járóka Líviának ugyanakkor van egy állítása szerint „jelenleg kényszerfelszámolás alatt álló egyszemélyes tanácsadó cége, a J.L.R. Consulting Kft.”.
A vállalkozásnak az utóbbi években szintén csak néhány százezres-milliós bevételei voltak, azonban a cég 2017-ben a Járóka Lívia Tehetségmentő Egyesület 35 milliós támogatásához kísértetiesen hasonló összegű (34,892 millió forint) bevételt jelentett le és ebből 17 millió nyereség meg is maradt.
Ilyen véletlent nehéz elképzelni, a legkézenfekvőbb magyarázat az lenne, hogy a képviselő saját cége számlázta le az egyesületnek adott teljes állami támogatást”
– közölte a képviselő.
Hadházy megjegyzi, hogy 2014-ben Járóka nem jutott a parlamentbe, csak 2017-ben, Pelczné Gáll Ildikó lemondása után került vissza oda, az EMMI pedig pont ekkor adott 35 millió forintot az egyesületnek.
A képviselő közérdekű adatigényléssel fordult Járókához, hogy a 35 milliós állami támogatás felhasználásának körülményeit megtudja, eddig nem járt sikerrel.
Azt, hogy Járóka egyesülete a saját maga egyszemélyes “tanácsadó” cége számára utalta át a pénzt, (elsikkasztotta) egyelőre csak feltételezés, ami sajnos nem cáfolható addig, amíg a képviselőnő nem küldi meg, hogy az egyesület mire költötte a 10+25 millió forint támogatást. Az általa hivatkozott projektet azonban egyértelműen lopta. Az Egyesület működéséről ugyanis a gyakorlatilag töküres faceoldalon kívül egyetlen beszámoló olvasható, más nyoma nincs az interneten”
– írta Hadházy.
A képviselő mindössze egy írást talált, a Nemzeti Sport cikkét, amelyben azt írják, hogy Járóka Lívia Tehetségmentő Egyesületet (JALTE) működteti a Vasas hajdani legendája, a roma származású Farkas János nevét viselő programot is. Hadházy szerint azonban ez a program nem létezik, ellenben a Farkas János Alapítvánnyal, amihez viszont Járóka “egyesületének” semmi köze.
“Ha valóban európai demokráciában élnénk és Járóka nem számol el néhány nap alatt az összeggel, a képviselő néhány napon belül már nem lenne az Európai Parlament alelnöke. Ha a képviselő nem válaszol egy héten belül, feljelentem. Egy Fidesz diktatúrában persze minden lehet – erről a tényről a magyarok néhány százaléka fog csak hallani, a kormány propagandagépezete pedig bőszen fog továbbra is teljesen nyíltan cigányozni. Polt pedig majd kimossa, a másik fideszes díszkisebbségi, Farkas Flórián is vígan vigyorog a Fideszben, pedig milliárdok tűntek el a keze alatt” – írta Hadházy.
Járóka Lívia (Facebook): Hadházy Ákos állításai minden valóságalapot nélkülöznek
A programok működési költségeivel átláthatóan és részletesen elszámoltam.
„A mai napon Hadházy Ákos Képviselő Úr által közzétett állításokkal kapcsolatban a következőt kívánom leszögezni: azok minden valóságalapot nélkülöznek. Állításai személyemen kívül a családtagjaimat, a programban szereplő diákokat, családjaikat és pedagógusainkat, ahogy az általam képviselt roma társadalom tagjait is mélyen sértik, amiért jogi úton kívánok elégtételt venni.
A Járóka Lívia Tehetségmentő Egyesület (JALTE) szervezet és a Farkas János Program működési költségeivel átláthatóan és részletesen elszámoltam, az EMMI mindkét programot külön ellenőrzés alá vonta.
A JLR Consulting Kft. és a JALTE Farkas János Program között semmi fajta kapcsolat nincs, a cég bevételi forrása alapvetően építőipari tevékenység volt az adott évben, a cég kényszermegszűntetése a cégtelephely postaládáján való nem megfelelő feltüntetés miatt következett be.
Tisztelettel:
Dr. Járóka Lívia”