Németh Szilárd nem szereti, ha a Soros-tervről kérdezik
Egészen pontosan azt nem szereti, ha Szél Bernadett kérdezi őt erről.
Mi se szívesen lennénk „Rezsiszilárd” helyében annak biztos tudatában, hogy saját felettesei közt több Soros pénzét hízott ember van, mint az ellenzék soraiban. Nyilván ezt a nemzetbiztonsági bizottság keményfiúja nem ismerheti el.
Ő ehelyett arra hivatkozott, hogy az LMP társelnöke „Soros zsebében van”. Merdek kijelentés, ez tagadhatatlan. DE közel sem annyira, mint azok a kijelentések, amik hangoztatásával erre a következtetésre jutott a logika zsenije.
„Nemzetbiztonsági bizottsági tagságával „visszaélve” próbált bizalmas információkat kikérni a „Soros-tervről” és a „Soros-hálózatról” az Alkotmányvédelmi Hivataltól az LMP-s Szél Bernadett – nyilatkozta Németh Szilárd, az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának fideszes alelnöke csütörtökön a sajtónak.” /24.hu/
Összefoglalva, amennyiben egy, a nemzet biztonságát szem előtt tartó szervezet tagja információt kér arról, ami a szervezet más tagjainak álláspontja szerint fenyegetést jelent, akkor az az ember feltétlenül az ellenség ügynöke? Logikus…
Milyen érdekes, ha egy olyan fenyegetésről mint amilyennek a Fidesz a sosem látott Soros-tervet állítja be, nem ad ki részletes információkat. Persze valahol érthető, hiszen akkor kiderülne a szerző neve is, aki történetesen nem Soros György, hanem Orbán Viktor.
Németh azonban nem állt meg itt.
„A politikus indoklásul bemutatta Szél Bernadettnek a nemzetbiztonsági bizottság szocialista elnökéhez címzett levelét, melyben leírta: kezdeményezte a titkosszolgálatoknál, hogy adják ki azokat a dokumentumokat, amelyeket a testület zárt ülésén mutattak be a szolgálatok. Erre viszont azt a választ kapta, hogy azokba kizárólag a testület tekinthet be, egyedül Szél Bernadett nem – ismertette Németh Szilárd.”
Ami azért különösen ciki, mert mint arról korábban mi is beszámoltunk Pintér Sándor a bizottság előtt kifejezett kérdésre adott válaszában cáfolta, hogy lenne bármiféle Soros-terv.
Hogy a nyilvánosságot nem tájékoztatja a kormány a kockázatokról, csak az egyik fele az éremnek. Abban az országban, ahol a titkosítás máig bevett és sűrűn használt gyakorlat lehet nem meglepő, hogy az aktuális kormány saját mocskának kirobbanását addig halogatja, míg tagjai túl idősek nem lesznek a felelősségre vonáshoz.