Nemzetközi településfejlesztési képzési program indult a PTE vezetésével
168 ezer eurót nyert el a Pécsi Tudományegyetem vezetésével alakult konzorcium az Interreg V-A Magyarország-Horvátország Együttműködési Program 2014-2020 első pályázati felhívásán.
Az ISD Uni projekt célja, hogy a régióban jelenleg még nem elérhető integrált településfejlesztési képzési programot alakítsanak ki a Pécsi Tudományegyetem vezetésével, és a horvátországi Északi Egyetem Építőmérnöki Karának, valamint a Baranya Megyei Önkormányzatnak közreműködésével.
A projekt a magyar és horvát hallgatók, oktatók, építészek, településfejlesztési szakemberek, építőmérnökök és települési önkormányzatok közötti együttműködéssel valósul meg.
A megvalósítás során az akcióterületen gyűjtött integrált településfejlesztési gyakorlatok hasznosítását a Baranya Megyei Önkormányzat biztosítja, a horvátországi egyetem munkatársainak tapasztalataival kiegészítve. A készülő tanulmánykötet és ISD kísérleti képzés ezen tapasztalatok alapján, és a PTE munkatársai általi feldolgozással, hat tematikus területen alapul: ISD módszertan és jó gyakorlatok, települési beruházás, épített környezet, közlekedés, zöldterületek, fenntartható építészet.
A projekt tevékenységei a határmenti régióban valósulnak meg, mindkét oldalon 3-3- településen: Harkány, Siklós, Villány és Ludbreg, Prelog, Varazdin.
A projekt keretében nemzetközi konferenciát rendezett a Pécsi Tudományegyetem április közepén. A rendezvényen a szakmai megvalósításért felelős szakemberek adtak tájékoztatást, majd a projektben részt vevő hallgatók ismertették az egyes kutatási témáikat.
EU támogatási Program:
Interreg V-A Magyarország-Horvátország Együttműködési Program 2014-2020
Program prioritás:
Priority 4 – Oktatás
Program komponens:
4.1.1 Együttműködés a felsőoktatásban
Projekt címe
Integrált Településfejlesztési Tudásközpontok a Horvát-Magyar határ mentén
Projekt acronym
ISD Uni
Projekt célja
A project célja, hogy fejlessze a szociális gazdaságot, növelje a szektorban foglalkoztatottak számát és erősítse a gazdasági és szociális fejlődést az együttműködő hálózatok kiterjesztésével mind a Horvát, mind a Magyar célterületen.
Projekt partnerség
Pécsi Tudományegyetem (HU)
Sveučilište Sjever, Odjel za graditeljstvo (HR)
Baranya Megyei Önkormányzat (HU)
Projekt időtartam
2017.09.01 - 2018.12.31.
Költségvetés
Teljes költség: 197 907 EUR
EU támogatás: 168 221 EUR
Magyar Állam: 18 955 EUR