Nem szeretik az emberek a kötelező dolgokat, legyen az akár tanévkezdő szentmise
Az egyházi iskolák óriási mozgósításba kezdtek, hogy a hétvégi közös évnyitón tömegek legyenek a fővárosi Szent István Bazilikában.
Az össznépi tanévnyitóval összevont szentmise azonban nem vált ki akkora érdeklődést, mint amekkorát a szervezők remélnek.
Ezt ellensúlyozandó kötelezővé tették a diákok számára azt, és ezért az intézmények nem fogadják elmajd a szülői igazolásokat. Ennek ellenére sok felháborodó levelet kapunk, amelyben nem tetszésüknek adnak hangot szülők. Úgy tudjuk, hogy azok, akiknek a gyerekei nem szeretnének részt venni ezen a kötelező programon, nekik le fogják igazolni a hiányzást, vállalva az érvénytelen igazolások következményét, az igazolatlan hiányzást.
A gyerekek gyerekek akarnak lenni, nem pedig biodíszlet ahhoz a "keresztény színjátékhoz", amely a kormány jelenlegi politikájába beleillik. Senki nem tiltlja azt, hogy akinek fontos az, hogy egy tanévkezdő szentmise, kvázi ívet adjon számukra a következő tanévhez, az mehessen, részt vehessen bármelyik "isteni kirendeltségen". De az, hogy kötelezik a gyerekeket arra, hogy márpedig menni kell a templomba évet nyitni, na az visszás dolog, nem is kicsit.
Persze semmi nem történik ok nélkül. Sokévi munkával sikerül a kormánynak elérni, hogy lassan választási lehetőség sincs, mert egyre több, korábban állami iskola kerül egyházi fenntartásba és ezzel a világi szülőkre és gyerekeikre is elkezdenek vonatkozni az egyházi szabályok.
Ugyanakkor kíváncsi lennék arra is, hogy azok a szülők, akik most igazolásukkal adnak hangot a jelenlegi rendszer ellen, azok a következő "szavazófülke magányában" milyen jövőt ikszelnek gyerekeik számára.