Lőparanccsal a határra! Földi variáció!
A politika alapszabálya a fegyveres konfliktus esetében, hogy az mindig a hatalmon lévőknek kedvez, az első szakaszában!
Voltam polgárháborús övezetben, tapasztaltam néhány dolgot. A legfontosabb, hogy a két fél között az ütközet mindig azzal a fegyverrel zajlott, ami jelen volt, akár beakarták vetni, akár nem. A migránsok déli agresszív megjelenése nagyon nagy biztonsági kockázatot jelent hazánkra nézve abban az esetben, ha útvonalul minket választanak. Nem szabad néhány tényt figyelmen kívül hagyni! Az egyik ilyen, hogy a migránsok, amikor megérkeznek Szerbiába, azonnal kapnak egy vallási hátteret Koszovó és Bosznia Hercegovina muszlimjaitól, igaz már Macedóniában is az ott élő millió feletti albán kisebbségtől.
Ebben a térségben gyakorlatilag minden kézi fegyverzet jelen van, nem beszélve az egyéb fegyverzetekről. Amennyiben, a mi határunkon próbálnak áttörni tömegesen akkor két lehetőség van, vagy átengedjük őket, vagy konfliktus lesz. Ha fegyvertelenül jönnek, akkor függ a létszámtól, mert ezres nagyságú tömör áttörést képtelenség élőerővel, gumilövedékkel megállítani.
Ha lövöldözés kezdődik, márpedig tömeges kerítés áttörésnél, tűzparanccsal rendelkező katonáknál ez elkerülhetetlen, pillanatok vagy napok alatt egy fegyveres konfliktus alakulhat ki.
A konfliktus kialakulásának pillanatában Szerbia fegyveres erői sem maradhatnak tétlenek, vélhetően addig húzzák az időt, amíg lehet, mert az elmúlt évtizedek történései morálisan és katonailag is korlátozzák őket!
A magyar katonák lehetetlen helyzetbe kerülhetnek, mivel a határ irányába nem lőhetnek, csak mesterlövész módon célzott egyeslövésekkel, akár gumilövedékkel. Tűzparancsot gumilövedékkel rendőri fellépéskor szokás adni, honvédségnél ez elég bonyolult, mert ők tömegoszlatásra nincsenek kiképezve, éppen ezért vélhetően éles lőszer lesz náluk.
Nem kívánom részletezni, de egy kiadott tűzparancs végrehajtása, mozgásba hozhatja az iszlám szélsőségeseket, akiknek kiképzőtáboraik vannak Boszniában, konfliktusba sodorhatja a szerb és magyar hadsereget, (ki, hogyan védi a határait, ki kire lő, ha harapófogóba fogják a menekülteket, akkor ott mészárlás lehet, stb.).