Az igazi Soros-tervet maga Soros György leplezte le: megváltani a világot az Orbán-féléktől
Orbán Viktor mindig jól ismeri fel, ki a főellenség. Most éppen Soros György, aki ugyan nem azt akarja, amit a Fidesz állít róla. Hanem valami sokkal „rosszabbat”. Nyílt társadalmat. - írja a b1.blog.hu.
A magyar származású üzletember 18 milliárd dollárt, vagyis közel 4800 milliárd forintot utalt át az Open Society Foundations-nek. A világtörténelemben ez volt a legnagyobb összeg, amit egy ember egy alapítványnak adott. Ezzel az Open Society a második legnagyobb civil szervezetté vált az Egyesült Államokban, a Bill és Melinda Gates Alapítvány után. Ahogy a New York Times meg is jegyzi: ezzel a Demokratákat támogató üzletember bizonyosan a politikai viták középpontjába kerül újra.
A Napi.hu a Bloombergre hivatkozva azt írta: Soros azért utalt át az elmúlt években 18 milliárd dollárt (a paksi bővítésre felvett orosz hitel közel másfélszerese) befektetési alapjából az alapítványába, mert ezzel tud elkerülni egy jelentős adóbefizetést.
A 2008-as pénzügyi válság idején ugyanis az USA kongresszusa eltörölte azt az adókedvezményt, amely lehetővé tette a hedge fundok menedzsereinek, hogy elhalasszák a külföldi befektetőktől kapott díjazásuk után járó adó befizetését.
Az új szabályozás 2017. december 17-éig adott határidőt az érintetteknek, hogy hazautalják a pénzt és kicsengessék a halasztott adót.
Az olyan New York-i székhelyű pénzügyi szolgáltatók, mint Soros, elspájzolt jövedelmük egy része után akár 39,6 százalékos szövetségi jövedelemadót fizethetnek, nem beszélve a városi és a helyi állami közterhekről. A pénzügyi szabályozó hatóság adatai szerint a 87 éves üzletember 2013 végéig 13,3 milliárd dollárt halmozott fel a halasztott adónak köszönhetően Soros Fund Management cégében, hogy ehhez mennyit gyűjtött azóta, azt nem tudni.
A másik ok, amiért Soros György ilyen bőkezűen adakozik, az azért van, mert zsidóként átélte a náci megszállást, majd a kommunista hatalomátvételt Magyarországon. 1947-ben emigrált Londonba, majd New Yorkba, hogy ott aztán nagy pénzügyi sikereket érjen el. A jelek szerint azonban nem felejtette el a múltat: 1984-ben (pont akkor) hozta létre az Open Society-t Magyarországon.
A nevet egy filozófustól, Karl Poppertől vette, aki a nyílt társadalmakról és az ellenségeikről írt könyvet. Ebben hosszasan érvel a demokratikus kormányzás, a szabad véleménynyilvánítás és az egyéni szabadságjogok mellett.
Ha úgy tetszik, Sorosnak valóban van egy terve: hogy megszabadítsa az illiberális, populista, gyűlöletet és félelmet keltő politikai erőktől a világot.
De korántsem teszi ezt úgy, ahogy politikai ellenfelei – a Fidesz is szeretne az lenni – gondolják. Demokrata politikusokat támogat, felsorakozik ügyek – társadalmi igazságosság, szabad véleménynyilvánítás, oktatás és hasonlók – mellé.
Látva Amerika helyzetét jelenleg, úgy gondolom, hatalmas jelentősége van ennek az adománynak
kommentálta Eileen Heisman a New York Times-nak az esetet. Az Egyesült Államokban működő Nemzeti Filantrópiai Alap ügyvezetője szerint Sorosnak
Nagyon tiszta szempontjai vannak és nem is próbálja őket elrejteni.
A lap megszólaltatja Soros alapítványának következő vezetőjét is. “Folyamatosan és rendszeresen beszélek George-dzsal” mondta a lapnak Patrick Gaspard, aki szerint “George rendkívül elkötelezett ezekben az ügyekben.” A lap azt is írja: Sorost nem bátortalanította el a magyar kormány támadása a CEU ellen.
Mi is az az Open Society?
30 éve alapította Soros György; ez egy olyan alapítvány, amely a demokráciát és az emberi jogokat népszerűsíti több, mint 120 országban. Az utóbbi években a szervezet az Egyesült Államokra koncentrál, a melegek jogaiért küzd és azért, hogy a rendőrségi erőszakot, a rendőrség túlkapásait csökkentse.
A 2014-es ebola-járvány időszakban az alapítvány kezelési központokat hozott létre; központot a cigány kultúrának és művészetnek; lépéseket tettek a rasszista erőszak visszaszorítására az Egyesült Államokban a 2016-os választások után. A 87 éves üzletember akkor 10 millió dollárt ajánlott fel az erőszak megfékezésére.
Tennünk kell valamit, hogy visszaszorítsuk, mai történik
– mondta novemberben. „Sötét erők ébredtek fel” a választásokkal, mondta a médiának.
Politikai tevékenysége nem csak Magyarországon és nem csak a Fideszből váltott ki idegrángást. Az Egyesült Államokban Soros György egyértelműen a Demokratákat segíti és Hillary Clinton kampányába szállt be. Így a Republikánusok és a szélsőjobb támadják újra meg újra.
Az ultrakonzervatív Breitbart nevű lap például azzal vádolta meg Sorost, hogy abortuszpártivá akarta átformálni Írországot a kampányával és – ismerős? – megpróbálta az európai országokat határvédelmét szabotálni.
Igen, a Fidesznek könnyű dolga volt, amikor előkészítette a Soros-ellenes kampányt: csak kellett valaki, aki el tudja olvasni angolul a republikánusok és szélsőjobbosok propagandalapjainak címeit. Ebből állt össze a mostani Nemzeti Konzultáció.