h i r d e t é s

Az Amerikai Művészeti és Tudományos Akadémia tagja lett a CEU egyik tanára, aki a Soros-zsoldos listára került

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Az Amerikai Művészeti és Tudományos Akadémia tagja lett a CEU egyik tanára, aki a Soros-zsoldos listára került

2018. április 20. - 16:37

 A Közép-európai Egyetem (CEU) bejelenti, hogy Klaniczay Gábor egyetemi tanárt, az egyetem Középkortudományi Tanszékének (Department of Medieval Studies) alapító tagját az Amerikai Művészeti és Tudományos Akadémia (The American Academy of Arts and Sciences) tagjává választották.

 Az 1780-ban alapított Akadémia kiemelkedő tudósokat, vezetőket, művészeket és újító személyiségeket ismer el, és tudásuk megosztására és a világot érintő kihívások vizsgálatára ösztönzi őket.

A CEU számára hatalmas öröm, hogy kollégánkat, Klaniczay Gábort ilyen megtiszteltetés érte.

 - monda Michael Ignatieff, a CEU elnök-rektora.

Az Amerikai Művészeti és Tudományos Akadémia a világ egyik legnagyobb múltú és legjelentősebb tudományos társasága. Büszkék vagyunk arra, hogy ilyen módon is elismerték Klaniczay Gábor kiemelkedő hozzájárulását a történelemtudományhoz.
 
Klaniczay mellett 212 személyt választottak taggá 25 kategóriában, összesen 125 intézményből. Klaniczay egyike a 20 országból származó 36 tiszteletbeli nemzetközi tagnak. 

Az új tagok között van Ta-Nehisi Coates író-publicista, David C. Driskell művész és tudós, Robert Gooding-Williams filozófus, Tom Hanks színész, Hilary Hoynes közgazdász, és az amerikai legfelsőbb bíróság bírája, Sonia M. Sotomayor. Klaniczay mellett a tiszteletbeli nemzetközi tagok közé választották Jocelyn Bell Burnell asztrofizikust, Tedros A. Ghebreyesust, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatóját, Johanna Mappes ökológust, a biodiverzitást kutató Pablo Marquet-t, és a Nemzetközi Mentőizottság (IRC) elnök-vezérigazgatóját, David W. Milibandet. 

A teljes lista itt érhető el: www.amacad.org/members 

Az Akadémia projektjei és kiadványai ösztönzik új gondolatok megszületését, és javaslatot tesznek a közjó előmozdítására többek között a művészetek, az állampolgári részvétel, az oktatás, az energiagazdálkodás, a kormányzás, a bölcsészettudományok, a nemzetközi kapcsolatok és a tudomány terén.

Az új tagokat 2018 októberében, a Massachusetts állambeli Cambridge-ben iktatják be, ahol olyanokat követnek majd, mint Benjamin Franklin (1781) és Alexander Hamilton (megválasztva 1791-ben), Ralph Waldo Emerson (1864), Maria Mitchell (1848), Charles Darwin (1874), Albert Einstein (1924), Robert Frost (1931), Margaret Mead (1948), Milton Friedman (1959) és Martin Luther King, Jr. (1966).