Tiborcz sikerének titka – tetszhalott cégek és hatalmas nyereség
Látszólag ellenmondó esetekről van szó, de van az az egyszerű ellenőrzés, ami a legjobban működő csalásról is bebizonyítja, hogy mindössze amatőr svindliről van szó.
Hogy mégsem történik érdemi eljárás az elkövetők ellen, az szigorúan véve azt az érintettek kivételezett helyzete okolja.
Így például a miniszterelnöki vő, Tiborcz István esete is, aki az Elios élén olyan aratást hajtott végre, amihez hasonlót nem sok országban tehetett volna meg. Közvilgítási tendereiről valósággal süt, hogy csalással és kormányzati segítséggel(!) szerezte meg. Ami azt illeti a csalás ténye jobban világít, mint a szabálytalanul felszerelt izzók.
És ez az ügy – bár sokan emeltek kifogást ellene – máig nem került büntetőbíróság elé.
Most azonban kiderült más meglepetés is. A Tiborcz-féle cégbirodalom kvázi annyira átlátható, mint a gázszerelők géniuszáé, Mészáros Lőrincé. Ehhez képest is meglepő, hogy az egyébkénz veszteséges cégekből is cseppent néhány millió a rossz nyelvek által „Orbán Ráhelnénak” nevezett kreatúra számlájára.
A legtitokzatosabb, nagynehezen felvállalt cég hozta a legtöbb pénzt, de még a veszteséges vállalkozásból is sikerült kisajtolni pár millió forintot a Tiborcz-birodalomban — ez derül ki a 17 vállalkozásból álló Tiborcz-birodalom friss mérlegeiből. Eszerint 4,1 milliárd forintos adózott eredménnyel zárta a 2017-es évet a cégbirodalom zászlóshajójának számító BDPST ZRT. Ez több, mint az a 3 milliárd forint, amennyiért a világverő közvilágításszerelő érdekeltségétől az Eliostól megvált. A luxusingatlanok forgalmazásával foglalkozó vállalkozás egyetlen év leforgása alatt meghatszorozta nyereségét, ami 2016-ban még csak 600 millió forint volt. /24.hu/
Lehet, hogy a luxusingatlan lesz a következő Elios? Tiborcz álatalános viselkedéséből és a szabályokhoz való kritikus hozzáállásából kiindulva könnyen elképzelhető, hogy egy újabb „aratásnak” nézünk elébe. Nincs ebben semmi meglepő, hiszen az nem lehet, hogy a trónörökösnő bármiben is szükséget szenvedjen.
Árbevétel nélkül, 67 millió forintos mínuszban zárta az évet a Viona Projekt Kft., leányvállalata, az Apáczai 2005 Ingatlanhasznosító Kft. pedig 178 millió forintos nettó árbevétel mellett 45,4 milliós nyereségnek örülhetett. A cégek a félállami Gránit Bank 1,95 milliárdos hitelével szerezték meg a Pesti Vigadó melletti Mahart-házat 2016-ban, Szivek Norbert, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. vezérigazgatójának érdekkörével.
Szép átfedések, és a többrendbeli csalás gyanúja ezzel alapot is nyerne. Ha lenne arra jogosult hatóság, amelyiket nem köti a párthűség. Így mindössze bosszankodásra adhat okot a felismerés, hogy a kormány módszeresen és lényegét tekintve akadály nélkül nézhet hülyének minket.