Orbán Izraelben: Zéró tolerancia van az antiszemitizmus ellen
A magyar kormány ahogyan eddig, úgy a jövőben is teljesíti minden kötelességét a magyarországi zsidó közösség tagjaival szemben - mondta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön Jeruzsálemben, amikor Reuven Rivlinnel, Izrael Állam elnökével találkozott.
Reuven Rivlin izraeli elnök (j2) fogadja Orbán Viktor miniszterelnököt az elnöki rezidencián Jeruzsálemben 2018. július 19-én. Mellettük Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (b2) és Semjén Zsolt, a nemzetpolitikáért felelől miniszterelnök-helyettes (b). Forrás: MTI Fotó: Koszticsák Szilárd
A miniszterelnök az elnöki rezidencián az izraeli államfővel folytatott megbeszélése elején kiemelte: Magyarországon él a legnagyobb zsidó közösség Közép-Európában, és ez a kormánynak különleges felelősséget ad.
Minden magyar állampolgárt megvédenek, így a zsidó közösség is a kormány védelme alatt áll, ami azt jelenti, hogy zéró tolerancia van az antiszemitizmussal szemben
- jelentette ki.
Orbán Viktor kifejtette: az antiszemitizmus modern formái terjedőben vannak Nyugat-Európában, míg Közép-Európában csökken az antiszemitizmus. Magyarország támogatja a helyi zsidó közösség kulturális újraépítését - tette hozzá.
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen David Lau, Izrael askenázi főrabbija (j) és Orbán Viktor miniszterelnök (b) megbeszélést folytat Jeruzsálemben 2018. július 19-én. MTI Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda / Szecsődi Balázs
A gazdasági kapcsolatokat illetően közölte: 200 izraeli cég működik Magyarországon ötezer magyar embernek állást adva, és ezek a vállalatok elégedettek Magyarországgal.
Az izraeli miniszterelnökkel arról is beszéltek, hogy miként erősíthetnék ezt az együttműködést
- idézte fel.
Reuven Rivlin hangsúlyozta: nagyra értékelik az erőfeszítéseket, amelyeket Magyarország tesz az antiszemitizmus visszaszorítására, továbbá azt a támogatást, amelyet Magyarország nyújt a nemzetközi szervezetekben Izraelnek.
Mint mondta, fontos küzdeni a neofasizmus ellen, hiszen az teret enged a rasszizmusnak és a gyűlöletnek, ezért komoly veszélyt jelent a szabad világra.
Az államfő kiemelte a demokrácia jelentőségét, és közölte: Izraelben zsidó demokráciát építenek, ahol természetes a szabad vallásgyakorlat.
(MTI)