h i r d e t é s

Óriásplakátokkal uszít Oroszország ellen Ukrajna

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Óriásplakátokkal uszít Oroszország ellen Ukrajna

2015. július 23. - 11:48
0 komment

Új óriásplakátok jelennek meg a napokban a magyar és a szlovák határon, amelyek Ukrajna támogatására biztatnak az Oroszországgal vívott háborúban.

A plakátok korabeli fotókkal emlékeztetik az érkezőket az 1956-os és 1968-as eseményekre - írja az origo.hu. Az üzenet: az ország keleti részén ukrán-orosz háború zajlik, ami könnyen átterjedhet a szomszédos országokra is.

Magyargyűlölő az ötletgazda

A dolog szépséghibája, hogy az akció szellemi atyja, a Kárpátalja megyei közigazgatás információs hivatalának vezetője, Volodimir Pipas még az Ungvári Nemzeti Egyetem történész docenseként messze földön híres volt magyargyűlöletéről.

Egyetemi oktatóként szinte életcéljának tekintette, hogy a magyarság nyakába varrja az ukrán nacionalista szicsgárdisták tucatjainak 1939-es tömeges kivégzését a Vereckei-hágónál.

Hemzseg a hibáktól

Talán ennek tudható be, hogy nem kért segítséget, ezért a magyar nyelvű óriásplakát hemzseg a hibáktól.

A mindössze huszonhárom szót tartalmazó szövegben avatatlan szemmel is legalább hat helyesírási hiba fedezhető fel.

A magyar nyelvű szöveg szó szerint a következő:

1956-BAN, AZ OROSZ CSAPATOK MEGROHAMOZTÁK MAGYARORSZÁGOT. MOST MEGROHAMOZTÁK UKRAJNÁT. HA MI MOST NEM ÁLITYUK MEG ÖKET HOL A GARANCIA HOGY NEM MENNEK EL ISMÉT BUDAPESTIG?

A cseh nyelvű plakát gyakorlatilag ugyanezt tartalmazza, csak az 1968-as csehszlovákiai eseményekre utal.

 

origo.hu (Címlap: A magyar szöveg hemzseg a helyesírási hibáktól - Forrás: Origo)

Posted by SEJT on 2015. július 23.