h i r d e t é s

Parragh László nem kér bocsánatot a tanároktól, ő is tanár akart lenni

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Parragh László nem kér bocsánatot a tanároktól, ő is tanár akart lenni

2022. június 02. - 09:02

Más is motiválhatja a tanárokat, nem csak a bérezés – fejtette ki véleményét egy korábbi interjújában Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke. Szerinte azonban ezzel nem sértett meg senkit, így nem érzi azt, hogy bocsánatot kellene kérnie.

Parragh László - Forrás: MTI/Mohai Balázs

Parragh László szerint szükség lenne béremelésre a pedagógusoknál, de minden béremelést úgy kell kezdeni, hogy megnézzük, miből lehet emelni. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke az ATV Egyenes Beszéd című műsorában hozzátette: egy ország addig nyújtózkodhat, amíg a takarója ér.

Haza lehet menni délután négykor, nem?

Korábban egy interjújában úgy fogalmazott, hogy a bérezés mellett a dolgozókat, így a tanárokat más is motiválhatja. „Ott a szabad nyár, délután négykor hazamehetnek” – mondta.

SZERINTE NEM SÉRTETTE MEG A TANÁROKAT, EZÉRT NEM GONDOLJA AZT, HOGY BOCSÁNATOT KELLENE KÉRNIE.

A kamara elnöke elmondta, hogy gyerekként ő is tanár szeretett volna lenni, annyira felnézett tanáraira. Kiemelte: az embernek vannak álmai, vágyai, motivációi, és ez a motiváció nem mindig kizárólag a pénz. Van hivatástudat is a világon, ennek a kettőnek az egyvelege, ami a pályaválasztásban meghatároz – tette hozzá.

Ébernek kell lenni

Parragh László elmondta, hogy bár hivatalosan nem feladata a jegybanknak az árfolyam-politika alakítása, de a legtöbb eszköze az árfolyamra nekik van, ehhez képest hátradőltek és nem foglalkoztak ezzel a területtel. Szerinte ez hiba. A kereskedelmi és iparkamara elnöke szerint a jegybank talán túlzottan is független a kormánytól. Mint mondta, nem látja az együttműködést, amiről beszélni szoktak.

Az extraprofittal kapcsolatban elmondta, hogy a különadók átrendeznek jövedelmi viszonyokat, de nem fogják érdemben rongálni a gazdaságot. Mint magyarázta: a különadók a gazdaság számára elviselhetőek lesznek, ami részben áthárul az emberekre. Azonban, ha a szabályozórendszer kellően éber, akkor ennek a jelentős része bemegy a költségvetésbe, és azon keresztül megint visszamegy az emberekhez – tette hozzá.

A rezsicsökkentésről azt mondta, egyelőre tartható és működik. (Index)