Ötezer tagja megkérdezésével készített felmérést a katatörvény átalakításáról a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK). A válaszokból az derült ki, hogy bár a vállalkozók jelentős hányada szerint az egyszerűsített adózás kérdését rendezni kell, azt a katatörvény jelenleg elfogadott formájával nem sikerült széles rétegek számára megnyugtatóan megtenni.
A rohamtempóban, pusztán kormánypárti képviselők támogatásával elfogadott javaslat értelmében szeptember 1-től csak az lehetne katás vállalkozó, akinek kizárólag magánszemélyektől származik bevétele (az egyetlen kivételt a taxisok jelentik, akik mentességet kaptak).
Megkerülhetetlen. 2000 óta a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, és azóta minden kormány tárgyalt vele. Elvégre a vállalkozók érdekvédelmi szervezetét képviseli. Orbánék is letudhatják a törvényhozás előtti kötelező egyeztetést. Ráadásul nemcsak egyetért velük, hanem a nyilvánosság fórumain még a nótájukat is fújja.
Más is motiválhatja a tanárokat, nem csak a bérezés – fejtette ki véleményét egy korábbi interjújában Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke. Szerinte azonban ezzel nem sértett meg senkit, így nem érzi azt, hogy bocsánatot kellene kérnie.
Ne kelljen a kis és közepes vállalkozásoknak iparűzési adót fizetniük egy évig – ezt javasolta többek között Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke Orbán Viktor miniszterelnöknek vasárnapi találkozójukon. A cégeknek ez jövőre akár több száz milliárd forintos könnyítést jelentene, ugyanakkor az önkormányzatoknál ugyanekkora hiányt.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) csütörtöki küldöttgyűlésén a 127 küldött - nyílt szavazáson - ellenszavazat nélkül, 19 tartózkodás mellett ismét Parragh Lászlót választotta meg a köztestület elnökének, megbízatása a 2020-2024-es időszakra vonatkozik.
A válságkezelés és a gazdaság újraindítása érdekében az idei költségvetés radikális átalakítására van szükség - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn Budapesten. - írja a 168ora.hu.