h i r d e t é s

Politikai megrendelésre dönt a bíróság?

Olvasási idő
6perc
Eddig olvastam
a- a+

Politikai megrendelésre dönt a bíróság?

2015. október 04. - 17:24
1 komment

A mai Magyarország ismét eljutott a 40-es évekbe. A nagy nemzetmentő „államférfi” politikai hatalmának megőrzése érdekében boszorkányüldözést folytat mindenki ellen, aki nem nyelvcsapásokkal hanem kritikával, tényekkel, bizonyítékokkal közeledik hozzá, vagy a politikai megrendeléseit teljesítő szerveihez, szolgáihoz. Ismét itt a Szálasi korszak?

A mai Magyarország ismét eljutott a 40-es évekbe. A nagy nemzetmentő „államférfi” politikai hatalmának megőrzése érdekében boszorkányüldözést folytat mindenki ellen, aki nem nyelvcsapásokkal hanem kritikával, tényekkel, bizonyítékokkal közeledik hozzá, vagy a politikai megrendeléseit teljesítő szerveihez, szolgáihoz. Ismét itt a Szálasi korszak?

A minap mindennek ékes bizonyítékát adta a bírói hatalmi ág egyik alkalmazottja, aki látható módon mindenáron meg kívánt felelni a jelenlegi hatalomnak. Az történt, hogy valamilyen szabálysértési ügyben bírósági idézést kapott a szekszárdi MSZP elnöke. Az idézésen az szerepelt, hogy rágalmazás – szabálysértés miatt meg kell jelennie a Szekszárdi Járásbíróságon 2015. szeptember 29. napján, mint eljárás alá vont személynek. Az idézést egy bírósági titkár írta és küldte ki. Az irat 2015. szeptember 22. napján lett keltezve, az idézett személy 2015. szeptember 24-én vette át.

Az eljárás alá vont személy meg is jelent a bíróság előtt a megszabott időben.

A tárgyaló terembe belépve a pulpituson ülő bírósági titkár és a jegyzőkönyvvezető fogadta. Arra a kérdésére, milyen ügyben lett beidézve, a titkár válasza az volt: „elnézést kérek, téves idézést küldtem ki, ez nem szabálysértési, hanem büntetőtárgyalás.

Vagyis a szabálysértés miatt beidézett személy a tárgyalóterembe belépve azzal szembesült, hogy a saját büntetőtárgyalásába csöppent. És erre a válasz csak annyi, hogy bocsi! Na ez a jogállamiság és a pártatlan eljárás megcsúfolása! Ettől tényleg olyan érzése támad az embernek, hogy visszatértek a 40-es évek. Akkor volt divat, hogy Szálasi valamelyik fullajtárja kiadta az ukászt, hogy kit kell elítélni, végigfutott a rendszeren a parancs és a kiszolgáló személyzet becsalta egy kamu idézéssel a nemkívánatos személyt egy büntetőtárgyalásra, majd miután ügyvéd és vád nélkül jól elítélték, vitték a kóterba.

Az idézés egyébként törvénysértő volt más szempontból is, hiszen a postára adás és a kitűzött tárgyalási nap között nem volt meg a törvény által előírt határidő, az egyéb tartalmi jogsértéseket már nem említve. A joghoz némileg értő embernek óhatatlanul az az érzése támad, hogy jogi végzettség nélküli személy (karbantartó, vagy takarítónő) adta ki az iratot. Az is példaértékű, hogy büntető bíró helyett bírósági titkár folytat le egy büntetőtárgyalást, mintha már megfelelő végzettség nélkül is bárki bíró lehetne. Mi lesz még ezek után? A bíróság ajtajában álló biztonsági őr, ha unatkozik majd beránt az utcáról valakit és tart egy büntetőtárgyalást, hogy könnyebben teljen a munkaidő? Mindez olyan nagy mértékű meghágása a törvényeknek és az alkotmányos jogoknak, mely nem maradhat szó nélkül.

Miután a bírósági titkár száját elhagyta a „bocsi, tévedtem”, az MSZP elnök elnéző mosollyal a száján tájékoztatta a „bíróságot”, hogy feljelentést kíván tenni hamis vád és hivatali visszaélés miatt ott a helyszínen. A hivatali visszaélés bizonyítására benyújtott egy nyilatkozatot, melyet a civilhetes hírportál főszerkesztője adott ki számára. A nyilatkozatban a főszerkesztő leírja, hogy 2015. augusztus 31-én a szekszárdi MSZP elnök által írt Lövöldözés Szekszárdon című cikk tartalmának helyreigazítása miatt Kovács Béla telefonon kereste meg. Az illető elmondta a főszerkesztőnek, hogy sérelmezi a cikket, helyreigazítást kér és kioktatta a főszerkesztőt arról, jobban jár a hírportál, ha kicsit jobban odafigyel. Nyomatékul még finoman megemlítette, hogy egyébként meg a szekszárdi MSZP elnöknek szeptember 29-én úgyis meg kell jelennie a szekszárdi bíróságon, ahol felelnie kell majd. A kért helyreigazítástmegtették, a helyreigazításhoz csatolták Kovács Béla nyilatkozatát is a kérésének megfelelően.

Még a légy zümmögését is meg lehetett hallani a tárgyalóteremben, olyan csend fogadta a bejelentést. A titkár elolvasta a nyilatkozatot, hebegett-habogott, közölte, hogy tőle nem kerülhetett ki az információ augusztus 31-én, hiszen az idézést szeptember 22-én írta meg. Föl sem tűnt neki, hogy pont e miatt az apróság miatt kell kivizsgálni az ügyet. Egy bíró tudta volna mit kell tennie. Elmondta, hogy a bíróság előtt csak magánvádas feljelentést lehet tenni, a hamis vád és a hivatali visszaélés közvádas, így az ügyészséghez kell fordulni a feljelentés megtétele kapcsán, majd bejelentette, hogy a bíróság megszünteti az eljárást.

Megkérdeztük a szekszárdi MSZP elnököt, van-e tudomása arról, hogy ez a bírósági tárgyalásnak nevezett bohózat milyen vád alapján indult. Elmondta, hogy a tárgyalóteremben a magánvádas feljelentésből kitépte a titkár azokat az oldalakat melyek a feljelentés tárgyát képezték, oda adta neki, ott olvasta el a helyszínen. Az eljárást Sárközi János József mint a Szekszárdi Roma Nemzetiségi Önkormányzat elnöke kezdeményezte. Az irat tartalma – mondta – kísértetiesen hasonlított a Tanú című film által bemutatott koncepciós eljárásra. Elmondta azt is, hogy szinte minden második mondatban szerepelt, milyen sokat segített az elmúlt évben Sárközi a Fidesznek és mennyire sérti őt, mint a Fidesz hű „katonáját” az, hogy a szekszárdi elnök különböző bűncselekmények elkövetésével vádolja, feljelentést tesz ellene, illetve a közvélemény előtt bűnözőnek állítja be, pedig csak felfüggesztett börtönbüntetést kapott. (a médiában megjelentek szerint Sárközi pénzt kért azért, hogy az önkormányzatnál „megkenjen” embereket egy lakás elintézéséhez)

A szekszárdi szoci elnök azt is elmondta: „tény, hogy több alkalommal, okiratokkal bizonyítható cselekmények miatt feljelentést tett. Ilyen eset volt pl. a szekszárdi választási csalás esete, ahol a Pécsi Ítélőtábla új választást rendelt el két körzetben, a végzésben pedig név szerint hivatkozott a bíróság Sárközire és arra a Kovács Bélára aki a mostani szekszárdi tárgyalás időpontját az idézés keltezése előtt egy hónappal korábban már tudta. Az is tény, hogy Sárközi ellen, illetve a teljes Nemzetiségi Önkormányzat ellen büntetőeljárás van folyamatban, ezért hivatkozott a hamis vádra, hiszen ha valakinek, akkor Sárközinek tudnia kell, hogy semmi valótlan állítást, vagy rágalmazó kijelentést nem tett, nem hozott nyilvánosságra.”

A szoci elnök azt mondta szó szerint: „aki örömlánynak áll, ne csodálkozzon, ha megcsinálják.” Egyébként is nagyon elege van már ebből a korrupt rendszerből, hiszen soha egy alkalommal sem vádolt senkit alaptalanul. Egy valódi jogállamban elvárható lenne, hogy ne arra pazarolja hónapokig a nyomozóhatóság az adófizetők pénzét, hogy a kormánykatonát miként tudja kimenteni az ügyből. Igaz, ez már nem jogállam, inkább egy gulyás diktátor által vezetett államcsökevény, mely a hatalom megtartása érdekében legyaláz minden emberi jogot, visz mindent ami csak a látókörébe kerül. Mint az útonállók. Látható módon azt gondolják, hogy bármit megtehetnek következmények nélkül, mert náluk a hatalom. Ma még élhetnek ebben az álomvilágban, de eljön az idő, mikor kiül az örömlány csodálkozás az arcokra. Fájdalmas ébredés lesz, azt megígérhetem.

Kapcsolódó dokumentumokok

2015. szeptember 22. - Idézés szabálysértés ügyben (pdf)

1 komment