Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
A magyar miniszterelnököt a jog nem érdekli, hiszen megoldotta, hogy rajta semmi nem számonkérhető itthon, mivel a magyar jogrendszer minden ágának vezetője lekötelezettje, hű alattvalója.
Aligha hoznak érdemi változást a kormány friss törvénymódosítási tervei a fideszesekkel teletömött vagyonkezelő alapítványoknál – mondja Virág Andrea, a Republikon Intézet stratégiai igazgatója. Az idő azonban a kormánynak dolgozik.
Lejárt a kéthónapos válaszadási határidő az Európai Bizottság által felvetett problémákra, a kormány pedig el is küldte a válaszát az Európai Bizottság jogállamisági kondicionalitás levelére. - írja a Portfolio
„Az ellenfél a maffia jegyeit mutatja az állami hatalom eszközeivel. Akik benne vannak és működtetik az alkotmányos elvektől és az alkotmányos követelményektől úgy félnek, mint ördög a tömjénfüsttől.” (Fleck Zoltán a Klubrádióban!)
Az egész nyugati világon belül Magyarországon működik legrosszabbul a jogállam a World Justice Project éves jogállamisági indexe alapján. A magyar jogállam működését nagyjából Mongólia és Panama szintjére értékelték, miközben szinte az egész világon gyengültek a jogállami keretek. - írja a Szabad Európa
Három nap alatt szeretné felmérni a magyar demokrácia állapotát az Európai Parlament héttagú delegációja, amely a tervek szerint a kormány, az ellenzék és néhány civil szervezet képviselőivel találkozik a napokban.
Tétje a választásnak csak abban az esetben van, ha az ellenzék az Orbán-diktatúra felszámolásának, az alaptörvény semmisségének programjával indul. Ebben az esetben sem nyerhet, mert Orbánt demokratikusan leváltani nem lehet, de akkor nagyot kell csalnia, ami elindítja a bukás felé. Ha az ellenzék megkerüli ezt a kérdést, s folytatni akarja azt, amit eddig, akkor maradnak a diktatúrában "ellenzékben", és még húsz évig maradnak Orbánnal együtt a magyar nép nyakán. - írja az Amerikai Népszava
„A Fidesz uralomnak épp az az egyik magyarázata, hogy kevés demokratikus elem volt jelen a társadalmunkban. Azért tudták lerombolni a jogállamot, mert a jogállamnak nem volt meg a demokratikus támogatása. Ami azt jelenti, hogy a választók bevonódása a folyamatokba elképesztően alacsony szintű” – nyilatkozta a Hírklikknek Fleck Zoltán egyetemi tanár, jogtudós, szociológus.
Azután a mérhetetlen pusztítás után, amelyet a Fidesz az elmúlt tíz évben művelt, amelynek része volt a demokratikus jogállam totális szétverése, helyre kell állítani a jogállamot, amely egy új köztársasági alkotmány nélkül nem lehetséges – mondta Forgács Imre a Klikktv-ben.
Az új autoriter rendszerek hatékonyan álcázzák magukat alkotmányosnak látszó cicomáikkal. Ezek nemcsak a diktatórikus kormányzás legitimálását szolgálják, ideig-óráig, hanem nehezítik a tisztánlátást a demokrácia és a jogállam újraépítésének folyamatában. A jogállam fogalmának propagandisztikus relativizálása a homálykeltés politikai eszköze. Magyarország jelenleg a jogállami relativizálás modellállama.
Az Európai Újságírók Szövetségének elnöke arra figyelmeztet, hogy az EU szavahihetősége forog kockán a magyar és a lengyel kormánnyal kialakult jogvitában, ám az unió nem adhatja be a derekát.
Amikor vége lett az EU-s állam- és kormányfők maratoni brüsszeli tanácsülésének, Orbán Viktor Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnökkel kettesben tartott sajtótájékoztatót, amelyen Morawiecki köszönetet mondott Orbánnak azért, ahogy harcolt. Ezt figyelemre méltónak tartom. Mindjárt elmagyarázom, hogy miért.
Az Európai Parlamentnek nem tetszik az uniós pénzek és a jogállam összekapcsolásáról (pontosabban össze nem kapcsolódásáról) született kompromisszum, így a képviselők még botot dughatnak a küllők közé, hiába a csúcson nagy nehezen összekalapált megállapodás.
„Nagy valószínűséggel egy ’22-es ellenzéki győzelem után, időlegesen le kell mondanunk a jogállam tiszta érvényesüléséről. De ez soha nem volt másként rendszerváltáskor, nagy forradalmak után” – mondta Fleck Zoltán, jogszociológus, az Eötvös Károly Intézet igazgatója.