h i r d e t é s

Rengeteg fát talált a mesterséges intelligencia a Szaharában

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Rengeteg fát talált a mesterséges intelligencia a Szaharában

2021. november 19. - 07:43

Nem is keveset, majdnem kétmilliót. A kulcs az volt, hogy kételkedni kezdtek a korábbi műholdképekben. Az eredmény a Föld egyes folyamatainak jobb megértését is segítheti.

A kép illusztráció! - Forrás: Futurity

Ezek a fák és cserjék kimaradtak a világ összes szén-dioxidot termelő erdejének korábbi táblázataiból.

A Szaharáról általában hullámzó homokdűnék jutnak az ember eszébe, mert ilyen képeket látni róla mindenhol.

Az űrből készült képeket természetesen nem látszanak a kisebb fák, ám a Koppenhágai Egyetem és a NASA kíváncsi kutatói megtanították a mesterséges intelligenciát arra, hogy ha valahol fák vannak, azokat vegyék észre az űrből.

Így derült ki, hogy a Nyugat-Szaharában nem is kis mennyiségű növényzet van, friss becslések szerint mintegy 1,8 milliárd fa és bokor.

Martin Brandt, a tanulmány vezető szerzője - aki a Nature-ben publikálta a felfedezést, ezt szemlézte most a Computerworld - kollégáival egy 1,3 millió négyzetkilométeres területet fésült át, és a talált növényzet a Föld szén-dioxid-háztartásának megértésében is szerepet játszhat.

Ez a tanulmány az első, amely jelentős számú fáról számol be a száraz régióban.

Az egyetem informatikai tanszékének munkatársai pedig a fákat igyekeztek felismerni a mesterséges intelligencia segítségével, amin rövid idő alatt túl is voltak, míg a technika nélkül ez akár évekbe is telhetett volna. (Infostart)