Sokat dolgoznak Magyarországon az orvosok
Az egészségügyi vizsgálatok többsége ma már olyan kényelmes, felszerelt intézményekben történik, mint klinikák, magánrendelők, egyes kórházak speciális rendelői.
Egyes esetekben az orvos otthonában látogatja meg a beteget, és itt állít fel diagnózist, illetve irányítja a beteget további kivizsgálásokra és kezelésekre - írja a Profitline.
Egyes országok esetében (Dánia, Olaszország, Hollandia vagy akár Nagy-Britannia) a páciensek általános orvoshoz fordulhatnak, aki aztán továbbküldi őket az adott szakterülettel foglalkozó orvoshoz. Más országok esetében a páciens egyenesen szakorvoshoz fordulhat. Az OECD 2013-as statisztikái szerint az orvosi konzultációkat igénybevevő betegek száma országonként jelentős eltérést mutat. Míg Koreában és Japánban átlagosan 12-szer fordul orvoshoz egy személy, addig Mexikóban, Finnországban és Svédországban, valamint Brazíliában az egészségügyi látogatások száma átlagosan kevesebb, mint 3 alkalom.
Az összesített átlag ennél valamivel magasabb - statisztikák szerint az egészségügyi látogatások száma átlagosan 6.5 körül mozog. Ebben az esetben érdekes megfigyelni azt, hogy a mentalitásbeli - mondhatnánk - kultúrális tényezők igen fontos szerepet játszanak. Emellett fontos tényező lehet az is, hogy az egyes országok egészségügyi rendszere mennyire ösztönzi, illetve hátráltatja az egészségügyi látogatásokat.
Természetesen azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy olyan országok esetében, mint például Svédország vagy Finnország az alapvető orvosi szolgáltatásokat a nővérek vagy más egészségügyi szakképesítéssel rendelkező személyek is elláthatják, így véve le a terhet az orvosokról. Az OECD statisztikái szerint az egészségügyi látogatások száma a 2000-es évtől kezdődően növekszik, főként olyan országokban, mint Korea - ahol az elmúlt időszakban az orvosok száma is jelentősen növekedett.
Ezzel ellentétben egyes országokban ez a szám csökkenő tendenciát mutat: mint például Japánban, Csehországban vagy Szlovákiában. A fentebb említett statisztikai adatok terrmészetesen nem mérik az orvosok munkájának minőségét és általános mennyiségét, hisz, mint tudjuk az orvosok emellett még adminisztratív munkát, valamint más intellektuális munkát - például kutatásokat is végeznek. Az egy orvosra jutó konzultációk száma olyan országokban a legnagyobb, mint például Korea vagy Japán. Őket szorosan követi Törökország és Magyarország.
Valamivel kevesebb munkájuk van a svéd és finn orvosoknak, hisz a fentebb említettek értelmében itt a nővérek jelentős terhet vesznek le az orvosok válláról, így az orvosok általában csak az igazán komoly egészségügyi problémákkal foglalkoznak. Érdekes megfigyelni azt, hogy minden ország esetében a jobb anyagi helyzetben levő páciensek hamarabb szánják rá magunkat egy egészségügyi látogatásra, sőt esetükben ennek gyakorisága is sokkal magasabb.