h i r d e t é s

Százmilliárd fölé szállhatnak a 2022-es kézilabda Európa-bajnokság költségei

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Százmilliárd fölé szállhatnak a 2022-es kézilabda Európa-bajnokság költségei

2019. május 29. - 06:42

Egy beruházásra már a Mészáros-féle cég is ajánlatot tett.

A budapesti úszó vb-hez hasonló költekezésbe kezdhet a kormány a 2022-es magyar-szlovák közös férfi kézilabda EB rendezésével, a száz milliárd forintot is bőven meghaladhatják a költségek. Hazánkban három új sportcsarnokot építenek, a veszprémit pedig kibővítik.

A legkisebb, a tatabányai csarnok építési költsége is elérheti a 20 milliárd forintot

– írja a napi.hu.

Budapest IX. kerületében egy 20 fős arénát építenek, ehhez a telket 13,6 milliárd forintért vette meg az állam. Szegeden 8 ezer, Tatabányán 6 ezer férőhelyes új sportcsarnokot építenek, a Veszprém Arénát pedig 8 ezer fősre bővítik.

A szegedi beruházás tervezésére és előkészítésére a kormány korábban 5 milliárd, az építésére tavaly júliusban 16,2 milliárd forintot hagyott jóvá. A veszprémi projekt tervezésére nettó 1,07 milliárd forintot szán a Nemzeti Sportközpontok.

Tatabánya tartalék helyszíne lehet az Eb-nek. Az ide tervezett sportcsarnok építésére az előzetes becsült költségekhez képest magasabb ajánlatok érkeztek a hirdetmény nélküli közbeszerzési eljáráson. A cégek egy 6 ezer férőhelyes, nemzetközi kézilabda versenyek megtartására és azok televíziós közvetítésére alkalmas multifunkcionális sportcsarnok, valamint egy 20 pástot befogadó vívóterem építésére tettek ajánlatot.

Az előzetesen becsült ár nettó 19,2 milliárd forint volt (3 százalékos tartalékkerettel, nélküle 18,6 milliárd). A felcsúti székhelyű – Mészáros Lőrinc és gyerekeinek tulajdonában lévő – Fejér-B.Á.L. Zrt. és a budapesti Épkar Zrt. alkotta konzorcium 22,9 milliárd forintos ajánlatot tett, tartalékkeret nélkül. A soproni Fertődi Építő Zrt. (FÉSZ) 24,9 milliárdos, a kecskeméti Horváth Építőmester Zrt. 24,1 milliárdos ajánlatot adott. Az eljáráson még nem hirdettek eredményt.

A cégeket a BMSK Beruházási, Műszaki Fejlesztési, Sportüzemeltetési és Közbeszerzési Zrt. kérte fel ajánlattételre. A márciusban elfogadott törvény szerint a kézilabda Eb-hez kapcsolódó beruházások és rendezvények lebonyolítása kiemelkedően fontos közérdek, ezért ezek megvalósítására az ajánlatkérő minden esetben jogosult a rendkívüli sürgősségre alapított hirdetmény nélküli tárgyalásos közbeszerzési eljárásra. Vagyis a BMSK nem tett közzé nyilvános felhívást, hanem az általa kiválasztott három ajánlattevőnek küldött ajánlattételi felhívást.

168ora.hu