Elérte a járványküszöböt az influenzaszerű megbetegedések száma - közölte Szentes Tamás, az Emberi Erőforrások Minisztériumának országos tisztifőorvosi feladatokért felelős helyettes államtitkára az M1 aktuális csatorna hétfő reggeli műsorában, amelyben az is elhangzott: megérkezett a háziorvosokhoz az ingyenes védőoltás.
Gyorsabban és biztonságosabban diagnosztizálhatnak az orvosok az elektronikus egészségügyi szolgáltatási térnek (EESZT) köszönhetően - mondta a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke szombat reggel az M1 aktuális csatornán.
A szakmával egyeztetve történt a tételes elszámolású innovatív rákgyógyszerek Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) által kiírt közbeszerzési eljárása, a konzultáció azóta is folyamatos a szakma és a biztosító között - erről az Országos Onkológiai Intézet (OOI) főigazgatója beszélt az Inforádió Aréna című műsorában, kedden.
Töredékére csökkent Magyarországon a gyermekhalandóság az elmúlt évtizedekben, míg 1990-ben ezer élve születésre vetítve 17 eset volt, tavaly ez a harmadára, 5-re csökkent - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára az MTI-nek. Rétvári Bence hozzátette: ez az érték megfelel az európai átlagnak, amely a világon a legalacsonyabbak között van.
Már középtávon is, de hosszútávon mindenképpen drasztikusan csökkenhet a várakozási idő a rendelőkben az elektronikus egészségügyi szolgáltatási térnek (EESZT) köszönhetően - mondta Vartus Gergely, az e-health koordinációjával megbízott miniszteri biztos hétfő reggel az M1 aktuális csatornán.
November 1-jétől tovább emelkedik a mentőápolók, a mentőorvosok, a szakorvosok, az ápolók és a szakgyógyszerészek, összesen 98 ezer egészségügyben dolgozó bére - mondta az emberi erőforrások minisztere kedden Budapesten, sajtótájékoztatón.