h i r d e t é s

Több mint 27 ezer ember vár valamilyen műtétre

Olvasási idő
kevesebb, mint
1 perc
Eddig olvastam
a- a+

Több mint 27 ezer ember vár valamilyen műtétre

2017. december 11. - 06:38

904 milliárdot költöttek el idén a magyarok magánorvosra.

Rövidebb lett a műtéti várólista az év végére, december 1-jén 27 666 beteg várt műtétre a kórházakban, 445-tel kevesebb, mint egy hónappal korábban – írja a Világgazdaság hétfőn.

A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő adatai szerint az idei várólista júniusban volt a leghosszabb, 28 816 név szerepelt rajta. Az év egészében minden harmadik beteg szürkehályog-műtétre várt, ilyen beavatkozásra legkevesebbet a Budai Irgalmasrendi Kórházban, a legtöbbet a gyöngyösi Bugát Pál Kórházban kell várni.

December 1-jén a szemészetek várólistáján 11 810-en voltak, a gyöngyösi Bugát Pál kórházban 310 napot kell várni egy szürkehályog műtétre. Egy gerincműtétre átlagosan 470 napot kell várni.

Sok beteg a hosszú várólisták miatt magánorvoshoz fordul,

akiknél a becslések szerint az idén 904 milliárd forintot költöttek el – olvasható a lapban. (24.hu)