Még szombaton számolt be egy magyar nő arról, hogy bár Kínából jött haza, fájt a torka és lázasnak érezte magát, még kérésére sem vizsgálták meg, hogy fertőzött-e a koronavírussal (hivatalos nevén 2019-nCoV).
A ’18-as választások előtt Horváth ‘Trafik’ István képviselő diadalmas propagandacikkekben jelentette be, hogy 2020-ra a Tolna Megyei Balassa János Kórház szülészeti-nőgyógyászati osztálya a lepusztult épület helyett hárommilliárdért új helyet kap. - írja a varosikurir.hu.
Romániában a krónikus betegségekben szenvedő páciensek ezentúl magánkórházakban is kezeltethetik magukat úgy, hogy az államnak kell megtérítenie a kezelés költségeit - döntött kedden a román kormány.
A kormány pár nappal ezelőtt döbbenetes bejelentést tett, amikor azt üzente a kórházi beszállítóknak, hogy csak akkor fizeti ki a már teljesített számláikat, ha ők önként lemondanak az összeg 20%-áról.
A Portfólió értesült, hogy a hét elején elindultak a tárgyalások a legnagyobb kórházi beszállítók és a kormányzati tárgyalócsapat között, és a Pénzügyminisztérium vezetésével a kormány képviselői azt ajánlották fel a cégeknek, hogy ha lemondanak a tőkekövetelésük 20%-áról, akkor azonnal megkapják a fennmaradó 80 százaléknyi összeget. - írja a 444.hu.
Korózs Lajos MSZP-s politikus Pollreisz Balázzsal, az ellenzéki polgármesterjelölttel kampányolt Győrben egy közös sajtótájékoztatón, ahol Korózs azt állította, hogy csak két olyan orvos dolgozik a kórházban, aki rákbetegek gyógyításával foglalkozik.
„Az eredményes betegellátás szempontjából jelenleg sokkal fontosabb lenne a 8-10 évnél régebbi orvostechnikai eszközök cseréje, valamint a klimatizálás megoldása” - mondta Ficzere Andrea, a Magyar Kórházszövetség elnöke a Növekedés.hu-nak arra a kérdésre, mit szól Orbán Viktor múlt heti bejelentéséhez a kórházi várók és kórtermek felújításáról. - írja a 444.hu.
A fővárosi Bajcsi-Zsilinszky Kórháznak 2015-2017 között sem sikerült a jogszabályokat és előírásokat betartva gazdálkodni. A hiányosságok orvoslására 30 nap alatt kell kidolgozniuk egy intézkedési tervet, amihez 12 javaslatot tett az ÁSZ.
Az egészségügyi rendszer minőségét menedzselő hatóság (ANMCS) elrendelte hétfőn a bukaresti sürgősségi klinikai kórház akkreditációjának felfüggesztését a műtőasztalon égési sebeket szenvedett, majd elhunyt páciens ügye következtében. Horaţiu Moldovan egészségügyi államtitkár szerint kézfertőtlenítőt használtak a műtét előtti sterilizáláshoz. - írja a maszol.ro