A rendszerváltás utáni évtizedekben a magyar hadsereg a legtöbb régiós ország haderejéhez hasonlóan meglehetősen elavulttá vált, legalábbis az eszközeit tekintve. Ezt hivatott orvosolni a magyar haderőfejlesztési program, amelynek az eszközbeszerzések még a könnyebben ellenőrizhető részei.
A Haditechnika című folyóirat legutóbbi számában hatoldalas anyag foglalkozik a török Nurol Makina cégtől vásárolt Gidrán járművek fegyverzetével, ami egy másik török gyártó, az Aselsan SARP-rendszere.
Magyarországon 2009 óta nem adottak a lehetőségek az új Gripen pilóták képzésére, mert nem volt hozzá megfelelő kiképző repülőgép. Ezt a hiányt pótolja a cseh gyártmányú L-39NG sugárhajtású repülőgépek beszerzése. Az új repülőgépek azonban nem csupán kiképzésre lesznek alkalmasak, hanem több új képességhez is juttatják a Honvédséget. Mutatjuk mit tud és miért jó választás az L-39NG.
Irodát nyitott Budapesten a brazil Embraer repülési óriásvállalat. A cég elsősorban kutatás-fejlesztési projekteket folytat majd hazánkban, melynek része lesz várhatóan műholdakkal és kisgépekkel kapcsolatos tevékenység is, később pedig gyártókapacitás kiépítésére is sor kerülhet. - írja az Infostart
A napokban Münchenben megkezdődött azoknak a Leopard 2A4 típusú harckocsiknak az összeszerelése, amelyekkel a Magyar Honvédség idén megkezdi páncélos fegyvernemének fejlesztését - közölte a nemzeti védelmi ipari és védelmi célú fejlesztésekért, valamint a haderő-modernizáció koordinálásáért felelős kormánybiztos, Maróth Gáspár titkársága szerdán az MTI-vel.