A következő hetekben megállapodhat Magyarország és az Európai Unió az EU által elvárt igazságügyi reformokról. Ezután rendezhetik az Erasmus programmal kapcsolatos problémákat – mondta az InfoRádióban a területfejlesztésért és uniós forrásokért felelős miniszter, aki szerdán Brüsszelben tárgyalt.
Pályakezdőként a Szegedi Tudományegyetem volt hallgatói várják el a legalacsonyabb induló fizetést és a Szent István Egyetemről kikerülők a legtöbbet, azonban 10 év tapasztalattal már a Nyíregyházi Egyetem és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem áll a skála két végén.
Sok magyar választópolgár valószínűleg akkor értesült az úgynevezett „modellváltó” egyetemek alapítványi kuratóriumainak létezéséről, amikor az Európai Bizottság jelezte, hogy ezekben a testületekben nem szívesen látják a politikusokat.
Mivel az Orbán-kormány továbbra is fideszes politikusok irányítása alatt tartja az alapítványi egyetemeket, egyelőre kihagyják azokat az EU egyes oktatási- és kutatási projektjeiből – tudta meg a Népszava.
Az elmúlt évek fejlesztéseinek köszönhetően a magyar egyetemek a világ felsőoktatási rangsoraiban jelentősen előreléptek, a megújult felsőoktatás számtalan karrierlehetőséget kínál a hallgatóknak, szinte nincs olyan tudományterület, ahol nem lehet versenyképes magyarországi felsőoktatási intézményt találni - mondta Hankó Balázs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium helyettes államtitkára a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) közgyűlésén, a Miskolci Egyetemen szombaton.
Az állatgyógyászatban használt antibiotikumok kiváltását célzó projekten dolgozik a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Genetika és Biotechnológiai Intézet (MATE GBI) Mikrobiológia és Alkalmazott Biotechnológia Tanszéke egy nemzetközi konzorcium tagjaként - közölte az intézmény az MTI-vel.
A fiatal innovátorokat támogató Hungarian Startup University Program (HSUP) kapta idén a "Most Innovative Business Development Project of Europe 2021" díjat. A rangos nemzetközi elismerést a program egyik alapítója, Kölkedi Krisztián, az Express Innovation Agency vezérigazgató-helyettese vehette át a 2021-es Fiatal vállalkozók hete keretében - tájékoztatott hétfői közleményében az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM).
Tavalyi, 70. helyén jelentősen javítva a 33. helyen szerepel a Semmelweis Egyetem a Times Higher Education (THE) feltörekvő gazdaságú országok felsőoktatási intézményeit számba vevő Emerging Economies University legfrissebb rangsorában.
Első ízben ültettek be piezoelektromos jelátvitelen alapú hallásjavító implantátumot Magyarországon, a beavatkozást egy felnőtt és egy gyermek páciensnél a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE) végezték el - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága hétfőn az MTI-t.
A civil szervezetek szerepe és lehetőségei Magyarországon - Miért érdemes fiatalon is civil közösségekben tevékenykedni? címmel új, szabadon választható tárgyat indít a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) a Miniszterelnökség támogatásával - jelentette be a tárca civil és társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára csütörtökön Gödöllőn.
Szeptember első felében zárulhatnak le a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem tulajdonába került Gödöllői Városi és Térségi Uszoda átadás-átvételéhez szükséges jogi és engedélyeztetési feladatok - közölte az oktatási intézmény kedden az MTI-vel.
Európa jövőjéről szóló közös nyilatkozatot fogalmaztak meg szerdán a délkelet-lengyelországi Krasiczynban szervezett lengyel-magyar nyári egyetemen; a dokumentumban a fiatalok közösséget vállalnak Európa alapértékeivel, az Európai Unió mélyreható reformját szorgalmazzák.
Egy egyetemi adjunktus 190 ezer forintot visz haza, ha főiskolai adjunktus, akkor meg csak 170-180 ezer forintot kap havonta. A tanársegédek pedig 147 ezer forintért dolgoznak. Nem csoda, hogy "lasszóval kell tanársegédet fogni".