<p>A magyar kormány kétoldalas hirdetést jelentetett meg az NewAfrican magazin legfrissebb számában és azzal toboroz afrikai bevándorlókat Magyarországra – olvasható a <a href="http://444.hu/2016/09/22/igy-rimankodik-a-kormany-az-afrikaiaknak-hogy-t..." rel="nofollow" target="_blank">444.hu</a> cikkében.</p>
Hétfő éjféltől kedd reggel 9 óráig egyetlen migráns sem lépte át a szerb-horvát határt. Szlovéniában hétfőn mindössze 500 fő tartózkodott a befogadóállomásokon, őket folyamatosan szállították Ausztriába - közölte a zágrábi és a ljubljanai sajtó kedden.
A máltai menekültügyi uniós csúcson külön is találkozott volna egymással Orbán Viktor és Angela Merkel, de német részről az utolsó pillanatban lemondták a megbeszélést – értesült több forrásból a VS.hu. Miniszteri szintű találkozók is elmaradtak novemberben. A német–magyar kapcsolatok forrásaink szerint rég voltak ilyen rosszak.
A francia kormányfő szerint Európa nem tud több menekültet befogadni. Svédország elérte lehetőségei határait és betelt. A balkáni országok már csak a háborús menekülteket engedik át. Németország az iráni, iraki és afgán menekülteknek már nem javasolja a beutazást, és a szír menedékkérők befogadására vonatkozó lehetőségeket is szűkít. Magyarország után kerítést épít Macedónia és Szlovénia is.Úgy tűnik, egyre több jele van annak, hogy Európa több országa véget akar vetni a menekültek korlátlan és ellenőrizetlen beáramlásának.
A holland Telegraaf szerint a kormány vizsgálja a lehetőségét annak, hogy Belgium, Luxemburg, Németország és Ausztria bevonásával egy szűkre szabott zóna jöjjön az unión belül, amelynek külső határait szigorúbb ellenőrzésnek vetik alá, ám amelyen belül az állampolgárok szabad mozgása továbbra is korlátlan.
Több mint 10 ezer menekült érkezett a görög-macedón határra azóta, hogy pénteken véget ért a görög komphajók dolgozóinak négynapos sztrájkja, és újraindult a bevándorlók átszállítása az égei-tengeri szigetekről a szárazföldre – jelentette hétfőn a helyi média.
"Többek között az Átlátszó.hu-t figyeljük. Bár ez egy érdekes tevékenység, mert egyedi logikával írják meg a cikkeiket és érdekes érvrendszert használnak, de ehhez nem kell nemzetbiztonsági szakembernek lenni, és nem kell államtitkokhoz hozzáférni…” – így válaszolt Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Csoport Zrt. vezérigazgatója a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének győri rendezvényén tartott előadását megelőző sajtótájékoztatóján az Átlátszó helyi tudósítójának kérdésére.
“Azt meg tudom érteni, ha valaki aggódik a válság miatt. De azt nem lehet mondani, hogy 'Ez nem az én problémám, mi nem tudunk muszlimokat befogadni'. Nem, mert nem gondolom, hogy ez része volna az európai értékeknek, és egyáltalán nem tudom elfogadni ezt a hozzáállást.” - fogalmazott a svéd miniszterelnök, Stefan Löfven a Financial Times-nak adott interjújában.