Tucatjával mentették a pénzüket a Questor-fejesek
Tucatnyi Quaestor-vezető és családtagjaik mentették ki a pénzüket a Quaestorból közvetlenül a brókercég bedőlése előtt - írja a blikk.hu.
A Blikk birtokába került lista alapján tavaly március 9-én, amikor Tarsoly Csaba Quaestor-vezér bevallotta a hosszú évek óta űzött svindliket a helyszíni ellenőrzést tartó jegybanki vezetőknek, fiókvezetők, igazgatók és más vezető munkatársak váltották vissza a másnap már fabatkát sem érő Quaestor-kötvényeiket. Voltak, akik több tízmillió forintot vettek ki, de sokan még a pár százezer forintos befektetésüket sem akarták veszni hagyni, és utolsó fillérig kivették a pénzüket.
Mindez azért is különösen visszás, mert a bedőlés előtti utolsó napokban a normál ügyfeleket már nem nagyon fizették ki, azzal trükköztek, hogy későbbi időpontokra rendelték be őket, amikor már csődöt jelentett a cégcsoport, vagy aláírták a kifizetéshez szükséges papírokat, de a tranzakciót nem indították el, és a pénz bent ragadt.
Így járt Németh Attila, akinek a teljes családi vagyona elúszott.
– Rokkant vagyok, és egy amerikai gyógykezelés miatt akartam kivenni a pénzünket a Quaestorból. Bementem március 6-án az irodába, ahol azt mondták, hogy 9-én jöjjek vissza. Kérdezgetett az irodavezető, hogy miért akarom kivenni a pénzem, holott semmi köze nincs hozzá. Aláírtuk a kötvények visszaigazolásához szükséges szerződéseket, amiről kaptunk is egy visszaigazolást. A pénz azonban soha nem érkezett meg: másnap hívtuk az irodavezetőt, aki azt mondta, hogy tekintsük semmisnek a tranzakciót – mondta a károsult, aki most havi 54 ezer forintból kénytelen nyomorogni.
Az utolsó hetek gyanús quaestoros kifizetéseit a felszámoló is vizsgálta, és intézkedéseket tett a pénz visszaszerzése érdekében.
– A felszámolás elrendelése előtt közvetlenül történt, vagyonkimentésnek minősülő események a felszámolás során mindenképpen fókuszba kerülnek, több per is folyamatban van – tájékoztatta a Blikket a Pénzügyi Stabilitási Nonprofit Zrt.
A jogász szerint nagyon gyanús, ha a cég vezetői a csőd előtt veszik ki a pénzüket.
– Ha bizonyítható, hogy visszaéltek bennfentes helyzetükkel, akkor a büntetőjogi felelősségük is fennállhat – mondta dr. Kamarás Péter ügyvéd.