Tudta? Ezek a kiégés jelei
Erőtlennek, kedvetlennek érezzük magunkat?
A leggyakoribb ok a stressz és a kimerültség, illetve a kiégés - hogy nem csak szimpla fáradtságról, vagy néhány rossz napról van szó, azt biztosra vehetjük akkor, ha az alábbi tünetekből többet is tapasztalunk.
Reggel nehezen kelünk fel
A kortizol nevű hormon nagyon fontos, hogy reggel energiánk legyen, de a termelődése gyengülhet, leállhat hosszú távú stressz vagy súlyos kimerültség hatására.
Elegendő alvás mellett is kimerültek vagyunk
Ha túlságosan kimerítjük a szervezetünk energiaraktárait, egy idő után a szokásos mennyiségű pihenés, alvás nem elegendő a feltöltődéshez, emiatt folyamatosan fáradtnak és elnyűttnek érezhetjük magunkat.
Sós ételeket kívánunk
A krónikus stressz a szervezetben lévő elektrolitok egyensúlyának felborulásához vezethet, ami egyeseknél azt válthatja ki, hogy kívánni kezdi a sós ételeket.
Képtelenek vagyunk kezelni a feszültséget
Ha hosszú ideje stressznek vagyunk kitéve, a stressztűrő képességünk értelemszerűen egyre csak csökken, és végül már a legkisebb apróságon is nagyon komolyan felhúzzuk magunkat.
Rendszertelen menstruáció és erősebb PMS
Ha a testben több stresszhormon termelődik, mint nemi hormon, az a menstruációs ciklus felborulását okozhatja. A hormonális egyensúly megborulása ráadásul erősíti a PMS olyan tüneteit, mint a puffadás, görcsök, mellfeszülés, édesség-éhség, álmatlanság, fejfájás, és hosszú távon akár terméketlenséghez is vezethet.
Az állandó stressz következményei
Az érzelmi stresszről régóta köztudott, hogy növeli a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát, ám kevésbé volt ismert, hogy ez milyen úton megy végbe.
Sorozatos betegség, megfázás
A stressz a hormonrendszer mellett az immunrendszerre is rossz hatással van - aki túl stresszes, könnyeben lesz beteg, lassabban gyógyul, és szinte minden vírust, fertőzés elkap.
Vércukorszint-ingadozás
A krónikus stressz a vércukorszintet is megzavarhatja, így az energiaszintünk egész nap rendkívül hullámzó lehet.
Forrás: rodalewellness.com, Házipatika