h i r d e t é s

Túl költséges egy új kerítés? 3 tipp, amivel csökkenthetjük a kiadásokat!

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Túl költséges egy új kerítés? 3 tipp, amivel csökkenthetjük a kiadásokat!

2021. december 13. - 10:00

Napjainkban az építőanyagok árai igencsak elszaladtak, ez alól pedig a kerítés sem kivétel. Bár ilyenkor télen kevesen állnak neki kerítést építeni, ez az időszak tökéletesen alkalmas a tervezéshez, ötleteléshez. Az alábbi spórolós tippekkel például jelentősen csökkenthetjük a várható kiadásokat!

Forrás: nivo.hu

1. Először csak az utcafronti rész készüljön el

Hogyha a telkünk nagy, akkor egy komplett kerítés igen költséges lehet, hiszen rengeteg alapanyagra van szükség hozzá, nem beszélve a munkadíjról (hacsak nem saját kezűleg készítjük el). Évekbe is telhet, mire összespóroljuk az árát, arról nem is beszélve, hogy mindeközben az építőanyagok árai várhatóan még tovább fognak nőni.

Ha nem szeretnénk ennyit várni az új kerítésre, akkor “csaljunk” egy kicsit, és első körben csak az utcafronti részen építtessük meg. Így a járókelők és a vendégek már a szép új kerítésünket látják majd, a kevésbé szem előtt lévő részeken (például a kert hátuljában) pedig egyelőre maradhat a régi kerítés. Persze erről se feledkezzünk meg teljesen, ahogy a pénztárcánk engedi, több lépésben, a telek többi határán is cseréljük le.

2. Amit lehet, csináljunk meg saját kezűleg

Egy kerítés építése során nem csak az anyagköltséggel kell számolni, hanem a munkadíjjal is, pláne, ha olyan típust választunk, ami sok munkát igényel (pl. terméskőből épült tömör kerítés). Azonban jelentősen faraghatunk a kiadásokból azzal, ha amit csak tudunk, azt mi magunk csinálunk meg.

Természetesen ne álljunk neki betonból lábazatot és oszlopokat építeni kőműves szaktudás hiányában, de ha ezeket szakemberre bízzuk, utána a kerítésléceket némi barkácstudással akár mi magunk is felszerelhetjük.

A gondozásmentes Nívó kerítéselemeket például szinte gyerekjáték felrögzíteni, hiszen az acél és alumínium lécek könnyűek, a hozzájuk készült keretrendszerek és profilok segítségével pedig a kerítés egyszerűen összeállítható. A megrendelés során használjuk a weboldalon található egyszerű árkalkulátort, ahol a méretek megadása után pontos árajánlatot kérhetünk, ez pedig a költségek tervezése során igen hasznos lesz.

Hogyha pedig az sem mellékes, hogy a kerítésünk megfeleljen a következő évek trendjeinek, akkor jó hír, hogy a kínálatban hamarosan megjelennek majd a 3, illetve az 5 cm széles lécek is.

3. Gondozásmentes alapanyagokat válasszunk

Bár sokan elfelejtik, de egy kerítésre nem csak a megépítésekor kell költeni, hanem a karbantartásnak is lesznek költségei. Legalábbis akkor, ha olyan alapanyagot választunk, mint például a fa vagy a kovácsoltvas, amin látható nyomot hagy az időjárás.

Ha szeretnénk megspórolni a felújítással járó fáradságot és kiadásokat, akkor célszerű gondozásmentes alapanyagú kerítést építtetni.

Ezeket ugyanis nem kell pár évente rozsdamentesíteni, csiszolni, festeni, hiszen nem tesz kárt bennük a csapadék, a hőmérséklet vagy a napsugárzás. Egy gondozásmentes kerítéshez akár 10-15 éven keresztül sem kell hozzányúlni, ezzel pedig szintén rengeteget spórolunk.