h i r d e t é s

Varga Judit reagált az Európai Tanács jelentésére

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Varga Judit reagált az Európai Tanács jelentésére

2021. március 31. - 06:50

Teljesen másképp látja a kritikákat. 

Varga Judit - Forrás: Varga Judit Facebook oldala

"Az objektivitás és pártatlanság látszatára sem adó jelentésben foglaltakkal szemben Magyarország azon kevés tagállamok egyike, ahol valódi pluralizmus* érvényesül a médiában, az ideológiai vitákban és a közvéleményben" – írta az igazságügyi miniszter kedden a Facebook-oldalán.

Varga Judit bejegyzésében Dunja Mijatovic, az Európa Tanács emberi jogi biztosának a médiaszabadság és a véleménynyilvánítás szabadságának magyarországi helyzetéről szóló jelentésére reagált.

"A számos ténybeli tévedés és ferdítés mellett talán a legbeszédesebb éppen az, hogy a „független” Népszava már kora reggel, órákkal a jelentés hivatalos közzététele előtt beszámolt annak tartalmáról" – hangsúlyozta a miniszter, megjegyezve: "ennyit a baloldali média elnyomottságáról."

Varga Judit azt írta: úgy tűnik, az ET emberi jogi biztosát a részletes szóbeli és több tíz oldalas írásbeli kormányzati tájékoztatás sem érdekelte, hiszen – mint kiemelte – egyetlen észrevételüket sem vezette át a jelentésébe.

A miniszter azt írta: a magyar kormány mindezek ellenére továbbra is nyitott a párbeszédre, illúziói azonban nincsenek.

"Ha másra nem is, egy dologra biztosan jó lesz ez a memorandum: Mijatovic biztos asszony elemzése egy az egyben beilleszthető lesz az Európai Bizottság következő jogállamisági jelentésébe…" – fogalmazott Varga Judit.

Dunja Mijatovic, a strasbourgi székhelyű Európa Tanács emberi jogi biztosa kedden úgy fogalmazott: "a politikailag vezérelt médiaszabályozó-hatóság és a médiapiacon megjelenő, torzító hatású állami beavatkozás együttes hatása kikezdte a média pluralizmusát és a véleménynyilvánítás szabadságát Magyarországon, ezért legfőbb ideje, hogy az országban helyreállítsák az újságírói és a médiaszabadságot." (24.hu)

 


*A pluralizmus olyan feltételrendszer, amely lehetővé teszi, hogy a politikai hatalomból a társadalmi csoportok széles köre részesüljön. A demokratikus politikai rendszer egyik alapértéke és tulajdonsága. Több különböző politikai törekvés egyszerre létezésének lehetősége és természetessége, mely az érdekek, értékrendek, nézetek, ideológiák, pártok és intézmények egymással versengő sokféleségét jelenti. (wikipedia)